GÓRA

Konkurs. Wygraj Niewidzialną Emmie Terri Libenson!

Tytułowa bohaterka książki Niewidzialna Emmie czuła, że nie jest akceptowana przez swoich rówieśników. Nie odzywała się w obawie, że się ośmieszy. Nikt nie wiedział więc, jaka jest wyjątkowa. Emmie była przede wszystkim dobrym człowiekiem. Umiała też pięknie rysować. Potrzebowała słowa wsparcia od wymyślonej koleżanki, żeby zdecydować się na zmianę własnego życia.

A TY, co powiesz odrzucanej przez rówieśników, nieśmiałej koleżance, żeby poczuła się widzialna i doceniona?

Ogłaszam KONKURS, w którym można wygrać książkę Niewidzialna Emmie Terri Libenson. Wystarczy, że napiszesz na kartce hasło, które zmotywuje każde nieśmiałe dziecko do walki o swoje szczęście. Będzie to przekaz od Ciebie, skierowany do wszystkich poniżanych, nieakceptowanych i odrzucanych przez rówieśników dzieci.

Następnie należy wykonać zdjęcie (najlepiej telefonem, żeby było łatwo i szybko), podobnie jak na poniższym przykładzie.

Inspiracją do wykonania tego zdjęcia niech będzie okładka książki Niewidzialna Emmie Terri Libenson.

Wybiorę dwa najciekawsze hasła i nagrodzę je książką. Na kartce umieśćcie też hasztag #CzytamTo

Zdjęcia należy przesłać na adres e-mail: magda@czytamto.pl do 30 listopada 2017 r.

Wraz z e-mailem zgłoszeniowym proszę dodać oświadczenia:

  1. Zapoznałem/am się i akceptuję Regulamin konkursu.
  2. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Czytam to!, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
  3. Wyrażam zgodę na opublikowanie przesłanego przeze mnie zdjęcia na blogu Czytam to! i na fanpage’u: https://www.facebook.com/CzytamTo/. W związku z czym oświadczam, że jest ono moją własnością i nie narusza dóbr osób trzecich.

oraz

imię, nazwisko, adres zamieszkania i numer telefonu.

***

Terri Libenson, Niewidzialna EmmieAkapit Press, Łódź 2017. Tytuł oryginalny: Invisible Emmie. Tłumaczenie: Anna Dobroń. ISBN: 978-83-65345-59-2. 192 strony.

Zabawna, płynąca prosto z serca opowieść wyda się bliska każdemu, kto kiedykolwiek poczuł się niewidzialny.

Victoria Jamieson,

laureatka Medalu Johna Newbery, autorka Roller Girl

Historia o dwóch zupełnie różnych dziewczynkach – spokojnej, cichej, niemal niewidzialnej Emmie (szkoła ją przeraża!) i Katie – otwartej, popularnej, pewnej siebie, o której jest głośno w całej szkole. Czy potrafisz sobie wyobrazić, że zamieniły się rolami? A wszystko przez pewien list, który wpadł w ręce osoby, która nigdy nie powinna go przeczytać.

Regulamin konkursu

 

 

 

 

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz