GÓRA

Konkurs z powieściami Gerda Ruebenstrunka!

KONKURS ZAKOŃCZONY!

Książki otrzymują – Asia Smolarek za piękny wiersz i Dominik

Gratuluję!

Ogłaszam konkurs, w którym będzie można wygrać wspaniałe książki Gerda Ruebenstrunka – Artur i Zapomniane Księgi oraz Artur i posłaniec Cieni.

Żeby mieć szansę na otrzymanie nagród, napisz, dlaczego właśnie te książki chciałabyś lub chciałbyś przeczytać.

Odpowiedzi można umieszczać w komentarzach pod tym postem lub przesyłać na e-mail: magda@czytamto.pl

Wygrają dwie najlepsze, moim zdaniem, odpowiedzi. Zwycięzcy otrzymają pierwszy i drugi tom opowieści o Arturze.

Konkurs organizuje Czytam to!

Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Arkady.

Czas trwania konkursu: 24 marca 2016 r. – 31 marca 2016 r.


Artur_i_Zapomniane_KsiegiRuebenstrunk Gerd, Artur i Zapomniane Księgi, Arkady, Warszawa 2015. Tytuł oryginalny: Arthur und die Vergessenen Bucher. Ilustracje: Laurence Sartin. Przekład: Agnieszka Gadzała. ISBN: 978-83-213-4925-1. 384 strony.

Są książki zwykłe i książki szczególne, dające wielką moc ich posiadaczom. Ich magiczna potęga może wyrządzić wiele zła, dlatego arabscy uczeni ukryli je w bezpiecznym miejscu. Tysiąc lat później tajemniczy Poszukiwacze obsesyjnie pragną dotrzeć do Zaginionych Ksiąg i wywracają przy tym do góry nogami życie czternastoletniego Artura, który znalazł sobie spokojne wakacyjne zajęcie w zagraconym antykwariacie. Z pasją spędza czas na czytaniu i unikaniu nieustannie paplającej rówieśniczki, wnuczki właściciela księgarni. Pewnego dnia antykwariusz pada ofiarą napadu, a Artur i Larissa muszą wyruszyć na poszukiwania bezcennej Księgi Odpowiedzi. W pełnej przygód podróży wiodącej m.in. poprzez Amsterdam i Bolonię młodzi bohaterowie poznają historię średniowiecznych miast i zgromadzone w nich niezwykłe kolekcje bezcennych woluminów. Ta przeznaczona dla młodego (10-14 lat) czytelnika książka cały czas trzyma w napięciu. Jej lektura sprawia, że utożsamia się on z bohaterami przeżywającymi niezliczone przygody i rozbudza w nim zainteresowanie historią nie tylko średniowiecznej Europy…

ARTUR_I_POSLANIEC_CIENIRuebenstrunk Gerd, Artur i posłaniec Cieni, Arkady, Warszawa 2016. Tytuł oryginalny: Arthur und der Bitschafter der Schatten. Ilustracje: Laurence Sartin. Przekład: Agnieszka Gadzała. ISBN: 978-83-213-4926-8. 344 strony.

Artur i Posłaniec Cieni to drugi tom dobrze przyjętej przez rynek trylogii. Tym razem Artur ponownie trafia na tajemniczego Pontusa Pluribusa i zaczyna podejrzewać, że Zapomnianym Księgom znów zagraża niebezpieczeństwo. Larissa natomiast otrzymuje tajemniczą wiadomość – list od jej dawno zaginionych rodziców, który budzi nadzieję, że rodzice żyją?! Pewna zagadkowa cienista postać obiecuje Larissie odpowiedź na to pytanie, jednak pod warunkiem, że dziewczyna odnajdzie Księgę Dróg. Aby pomóc przyjaciółce w odnalezieniu rodziców, Artur ponownie rzuca się w wir niebezpiecznych przygód i przekonuje się, że moc Zapomnianych Ksiąg działa dalej, niż ośmieliłby się marzyć…

Już wkrótce recenzje książek na blogu!

Czytam To!:

0

promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Należy do Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Komentarze (1)

  • Natalia

    Czy fakt, że mój biologiczny wiek to więcej niż czternaście lat sprawia, że nie jestem dzieckiem? Stety i niestety – nie. Dlatego mimo wzmożonych chęci moich rodziców, wychowawców, profesorów i innych poważnych osób w moim życiu, wciąż nim jestem. I to dziecko woła o możliwość zagłębienia się w kolejny baśniowy świat, którym jest świat Artura. A ja nie potrafię tego głosu uciszyć! Naprawdę! Staram się od dawna, a jednak wciąż chce więcej i więcej. Więcej książek, opowieści, postaci i historii, które ze sobą niosą. A czy dziecku można odmawiać?

    Odpowiedz

Napisz komentarz