GÓRA

Konferencja: Biblioteka nowe wyzwania, realne szanse

BibliotekaZapraszamy dyrektorów wraz z pracownikami bibliotek publicznych na konferencję organizowaną w ramach obchodów 70-lecia Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Współczesna biblioteka staje przed nowymi wyzwaniami, musi sprostać oczekiwaniom, jakie stawiają przed nią wymagający czytelnicy i rozwój nowych technologii. Dzisiaj nie tylko wypożyczamy tu książki, chociaż, na szczęście, to nadal jest podstawowa funkcja bibliotek.

Biblioteka to nieustannie rozwijające się systemy biblioteczne. Rozwój komputerów iInternetu zapewnił nową jakość w organizowaniu dostępu do zasobów i usług bibliotecznych. Biblioteki cyfrowe i otwarte repozytoria stały się charakterystyczną formą działań podejmowanych przez wiele współczesnych placówek bibliotecznych. Skuteczność tego typu inicjatyw w kształtowaniu wizerunku nowoczesnego bibliotekarstwa nie zależy jednak wyłącznie od ich liczby czy wielkości oferowanych e-zbiorów. Podstawowym warunkiem sukcesu bibliotek w środowisku sieciowym jest także ich skuteczność w reagowaniu na potrzeby użytkowników, a także gotowość do nadążania za propozycjami liderów branży nowych technologii. Multimedia i organizowane przez biblioteki gry miejskie, różnego typu warsztaty, spotkania autorskie oraz działania w social media promują czytelnictwo i biblioteki, nadając im nowy wymiar.

Staw czoła nowym wyzwaniom! Zobacz, jakie są szanse! Przyjdź – dowiedz się – działaj!

Konferencja odbędzie się 4 marca 2016 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Spółdzielczej 9. Początek o godzinie 10:00. Rejestracja uczestników od 9:30. Zapraszamy!

Program konferencji!

Więcej informacji!

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz