GÓRA

Kolejne śledztwo Panny Rose

W Yorke’u panuje bardzo mroźna zima, a Rose Raventhorpe i jej kamerdyner Heddsworth utknęli w towarzystwie wyjątkowo niemiłego kuzyna Rose, Herberta, i jego równie okropnego lokaja, Bixby’ego.

Kiedy sierota o imieniu Orfeusz przerywa uroczyste kolędowanie w katedrze, mówiąc, że jego siostra została porwana, Rose obiecuje pomoc. Rozwiązywanie zagadki z pewnością będzie ciekawsze niż towarzystwo upiornego Herberta! Ale dochodzenie jest bardziej skomplikowane, niż przewidziała Rose i poprowadzi ją i jej przyjaciół-kamerdynerów przez eleganckie herbaciarnie, okropne fabryki, podziemne przejścia i inne miejsca… Pogrzebacze są o wiele bardziej niebezpieczne, niż można sobie wyobrazić. . .

Szczegółowe informacje

Autor:Janine Beacham
Tytuł:Rubiny i kominiarze
Tytuł oryginalny:Rose Raventhorpe Investigates: Rubies and Runaways
Wydawnictwo:Dwukropek
MiejsceWarszawa
Rok wydania:2020
Tłumaczka:Magdalena Korobkiewicz
Tom:2
ISBN:978-83-8141-091-5
Strony:250
Seria:Śledztwa Panny Rose

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz