GÓRA

Kogutek Ziutek zaprasza na kolejną wyprawę!

Kogutek Ziutek w WarszawieRymowane opowieści o Kogutku Ziutku towarzyszą mojej córce od urodzenia. Czytałam jej książki z serii „Bajki o Kogutku Ziutku” i pokazywałam jej znajdujące się w nich wesołe ilustracje, kiedy jeszcze nie umiała mówić. Już od kilku lat Barbara Sudoł w zabawny sposób opowiada o wiejskich bohaterach z Komyszy, którym nieustannie przytrafiają się nieoczekiwane przygody. Tym razem mali czytelnicy z Kogutkiem Ziutkiem i jego przyjaciółmi mogą odbyć wędrówkę po Warszawie.

Kogutek Ziutek podróżuje po całej Polsce, pokazując dzieciom najciekawsze miejsca w naszym kraju, ucząc je historii i przekazując im wiedzę z wielu innych dziedzin życia. Nie zapomina przy tym o najważniejszych dla człowieka wartościach – przyjaźni, dobroci, miłości i radości. Mały bohater jest niesfornym pisklakiem, który czasem nie postępuje zgodnie z zaleceniami swojej mamy, ale dzięki życzliwości i pomocy przyjaciół, udaje mu się wyjść cało z wszelkich opresji. Jestem pewna, że każdy rodzic będzie zadowolony z lektury „Bajek o Kogutku Ziutku”, ponieważ można w nich znaleźć wszystko, czego oczekuje się od dobrej książeczki dla dzieci. Przy tym każdy mały czytelnik i słuchacz tych opowieści będzie się świetnie bawić!

„Kogutek Ziutek w Warszawie” to kolejne zaproszenie do podróży. Strasznie Ważny Ktoś z Warszawy zaprosił bohatera i jego przyjaciół do stolicy Polski. Zobaczyli: plac Defilad, Rynek Starego Miasta, Teatr Lalek, Łazienki i wiele innych, charakterystycznych dla Warszawy miejsc. Jak sami przyznali, nie da się obejrzeć w niej wszystkiego podczas jednej wycieczki, ale była to niezwykle pouczająca wyprawa, podczas której można było się wiele nauczyć także o historii Polski. Barbara Sudoł zadbała też o dobrą zabawę odbiorców książki. Znaleźć można w niej wiele humorystycznych opowiastek, w tym jedną, dotyczącą Stadionu Narodowego.

Nasze ZiutkiW dobry nastrój wprowadzają również ilustracje Agaty Nowak, kojarzące się z tą serią książek. Doskonale oddają one szczerą radość małych bohaterów opowieści. Dzieci uwielbiają te obrazki, ponieważ w dosłowny sposób przedstawiają wesołe, dziecięce postacie zwierzątek, co wzbudza pozytywne emocje.

„Bajki o Kogutku Ziutku” towarzyszą mojemu dziecku niemal od urodzenia. Mogę zatem potwierdzić, że książki te spełniają oczekiwania zarówno bardzo małych dzieci, jak i większych, umiejących samodzielnie czytać. Barbara Sudoł w humorystyczny sposób opowiada o przygodach Kogutka Ziutka i jego przyjaciół. Nie zapomina jednak i o treściach edukacyjnych. Dzięki tomowi „Kogutek Ziutek w Warszawie”, dziecko poprzez zabawę wiele dowie się o stolicy Polski i pozna też kilka faktów z historii kraju, w którym mieszka.

Barbara Sudoł, Kogutek Ziutek w Warszawie, Skrzat, Kraków 2014. Ilustracje: Agata Nowak. ISBN: 978-83-7915-020-5. 32 strony.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz