GÓRA

Koala disco i Zwierzaki podróżniczki Gosi w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki

Głosy niosą się z oddali:
Jest impreza u koali!

Podczas Głośnego Czytania udaliśmy się na Koala disco Oli Cieślak. Następnie poznawaliśmy zwyczaje koali dzięki książce Małgorzaty Zdziechowskiej – Zwierzaki podróżniczki Gosi.

Później wykonaliśmy maski, które pozwoliły nam na zamienienie się w książkowych bohaterów. Wzięliśmy też udział w przyjęciu. Było dużo muzyki i śmiechu!

koala_1
koala_2

koala_3

koala_5

koala_4

koala_6

***

zwierzaki_gosiMałgorzata Zdziechowska, Zwierzaki podróżniczki Gosi. Polska doktor Dolittle, Papilon, Poznań 2016. ISBN: 978-83-271-1461-7. 176 stron.

Ta książka, kochani, jest zaproszeniem do mojego świata. Świata pełnego niezwykłych stworzeń, które pozwoliły mi zblizyć się do siebie na przekór własnym zwyczajom i dzikiej naturze – Małgorzata Zdziechowska, autorka

Polska dr Dolittle, zaklinaczka zwierząt – takie słowa można usłyszeć o autorce, która w tej wyjątkowej książce dzieli się z czytelnikami swoimi podróżami, spotkaniami z dziką przyrodą i niezwykłym darem, który posiada – rozumieniem zwierząt.

W książce oprócz pełnych pasji opowieści i fantastycznych fotografii czytelnicy znajdą wiele faktów i ciekawostek z życia dzikich zwierząt, odwiedzą niezwykłe miejsca i poznają zasady wolontariatu.

Zapraszamy do lektury!

MAŁGORZATA ZDZIECHOWSKA – dziennikarka, podróżniczka, blogerka. Kocha zwierzęta. Od kilku lat jest zaangażowana w ochronę zagrożonych gatunków zwierząt. Dwa razy w roku odbywa wolontariaty i pisze o tym bloga Świat oczami Gośki. Jej teksty o podróżach i wolontariacie ukazały się mi.in. na stronach National Geographic, Traveler, Onecie, biznes.pl. O jej pasji i podróżach rozpisują się m.in. Daily Mail, China Daily, Onet, Cas. Gościła w wielu programach telewizyjnych, np. w japońskiej telewizji NHK, “Dzień Dobry TVN” czy Pytaniu na śniadanie, oraz licznych audycjach radiowych.

Zwierzaki podróżniczki Gosi to książka, która choć wygląda jak dla dzieci, jest dla każdego miłośnika zwierząt. Jest w niej wszystko, czego tylko zapragniecie: i podróże, i przygody z niesamowitymi zwierzakami, i wielkie uczucie, jakim darzy je autorka, i wreszcie duża dawka wiedzy. No właśnie, wiedzy. Każdy, kto chciałby robić takie rzeczy jak Gosia, i pracować w tak renomowanych ośrodkach dla dzikich zwierzaków, musi nie tylko je kochać, ale też długo i wytrwale zdobywać o nich wiedzę. Ta książka bardzo do tego zachęca.
Adam Wajrak

koalaOla Cieślak, Koala discoDwie Siostry, Warszawa 2016. ISBN 978-83-65341-02-0. 32 strony.

Głosy niosą się z oddali:
Jest impreza u koali!

Czy to prawda, że misie koala cały czas śpią? Wcale nie! Czasem urządzają huczne imprezy. A przynajmniej próbują…

Rozbrajające ilustracje i wpadający w ucho rymowany tekst przeniosą was na najsenniejszą i najbardziej uroczą imprezę na świecie. Do zobaczenia na eukaliptusie!

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz