GÓRA

Katarzyna Pakosińska w Grodzisku Mazowieckim

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zaprasza na spotkanie z Katarzyną Pakosińską.

Odbędzie się ono 9 maja (poniedziałek), o godz. 10.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej 9 w Grodzisku Mazowieckim.

Wstęp wolny!

Podczas spotkania będzie można kupić książkę naszego gościa:

malinaKatarzyna Pakosińska, Malina cud-dziewczyna, Muza S.A., Warszawa 2015. ISBN: 978-83-287-0221-9. 184 strony.

To według Autorki najzabawniejsza książka dla dziewczyn zamieszkujących Europę Środkową. Napisana została w myśl sentencji prezydentowej Roosvelt, że dzieci najuważniej słuchają, gdy się do nich nie mówi. Bohaterką jest Malina, uczennica szkoły podstawowej, inteligentna, nieśmiała, ale sprytna, lubi śmieszne słowa, np. serdaczek i chrupka, bałagan, jajecznicę na boczku, książki, pogaduchy z mamą i babciami, skoki na trampolinie. Nie nosi zegarka, ma kłopoty z matmą i koleżanką Ewą. Przeżywa pierwszy poryw serca, co staje się świetnym pretekstem do poznania tego i owego z dawnych dziejów mamy czy babci Wandziuliny. W ogóle domowe historie to największy atut tej opowieści. A może to, że czytelnik wciąż jest wciągany w akcję i musi wykonywać różne zadania…?

Na zdjęciu: Katarzyna Pakosińska. Autor: K. Opaliński. Źródło: strona internetowa Katarzyny Pakosińskiej

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz