GÓRA

Kaja Kowalewska w Grodzisku Mazowieckim

Z młodzieżą, z którą współpracuję w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki zorganizowaliśmy spotkanie z młodą poetką, pisarką, działaczką kulturalną – Kają Kowalewską. Jest ona autorką powieści metafizycznej Play listy, czyli nie wszystkie fobie są o miłości, powieści w klimacie realizmu magicznego Siedem grzechów głuchych i czterech książek poetyckich: Chaos i inne piętra, Melanżcholie, Niebospiecznik, Łąki mi love

Podczas jednego z naszych spotkań, zapytałam, kogo dziewczyny chciałyby zaprosić do biblioteki. Na spotkanie z kim, przyszłyby ze swoimi znajomymi. Odpowiedziały, że potrzebują więcej poezji i dobrze by było, gdyby przyjechała do nas Kaja Kowalewska. Udało się zorganizować to spotkanie i dzisiaj, o godz. 17.30 spotykamy się bibliotece przy ul. Spółdzielczej 9, żeby poznać tę intrygującą, młodą artystkę.

Kaja Kowalewska jest poetką, pisarką i krytyczką filmową. Z jej inicjatywy powstała seria wydawnicza ATRAMENT, której jest redaktorką. Seria ma na celu promowanie poezji, duszy i słowa, ma być kluczem, który w cyberepoce otworzy drzwi na wrażliwość. Kaja Kowalewska wyznaje zasadę, że piękne rzeczy powstają z miłości i że każdy ma swoje szaleństwo. Jest także założycielką nieformalnej grupy artystycznej CHAOS i społeczności poetyckiej Book Steria. Współpracuje z Grupą Literyczną na Krechę (Hyde Park, AntyWalentynki), angażuje się w działania portalu Nowe Myśli – Scena Kultury Niemasowej.

Z zamiłowania pasjonatka strun. Tworzy autorską muzykę do swoich tekstów, prezentuje muzykę instrumentalną, wykonywaną na gitarze solo, a także melorecytację poezji. Swoje muzyczne utwory określa mianem CHAOSU ALTERNATYWNEGO.

Jej strona autorska Chaos i inne piętra skupia już ponad sto tysięcy czytelników/fanów.

Zapraszamy 26 stycznia 2018 r., na godz. 17.30

do Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki przy ul. Spółdzielczej 9.

Podczas spotkania usłyszycie fragmenty poezji Kai Kowalewskiej.

Wydarzenie poprowadzi: Inka Merda

 

 

 

 

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz