GÓRA

Jest moc w poezji!

Wczoraj w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki zorganizowałyśmy Meeting Poetycki, który zapoczątkował cykl spotkań z poezją dla młodzieży i dorosłych. Ponieważ rok 2018 został ogłoszony Rokiem Zbigniewa Herberta, utwory tego artysty były pierwszymi, które przeczytałyśmy i to one stanowiły pretekst do rozpoczęcia naszego wydarzenia. Pierwszy sezon poetyckich spotkań zakończymy w grudniu. Na kolejny meeting zapraszamy 19 kwietnia.

Jest w poezji siła, która zmienia człowieka, zmusza do refleksji nad własnym życiem, a czasem też motywuje do śmiechu i zabawy. Dzięki naszym meetingom chcemy pokazać tę moc poezji i chcemy również sprawić, by poezja była częściej czytana przez odbiorców w każdym wieku. Na czwartkowym spotkaniu czytałyśmy poezję Zbigniewa Herberta, ale też innych ulubionych poetów. Monika Grzelka-Sokołowska przyniosła tomik Krzysztofa Jaworskiego, Natalia Gontarczyk – Jalu Kurka, Weronika Godlewska – Wisławy Szymborskiej. Ja przytaszczyłam Wiersze wszystkie Czesława Miłosza. Co nas mile zaskoczyło, wśród uczestniczek spotkania znalazły się i takie, które piszą własną poezję i przeczytały nam swoje utwory.

Na kolejny meeting poetycki zapraszamy już 19 kwietnia na godz. 17.00 do biblioteki przy ul. Spółdzielczej 9. Pretekstem do rozpoczęcia tego spotkania będą teksty Agnieszki Osieckiej.

Fot.: Magdalena Molska

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz