GÓRA

Jeśli zechcesz być chic, będziesz chic!

Lekcje Madame Chic

Jeśli myślisz, że po bułki do sklepu możesz pójść w rozciągniętym dresie oraz potarganych włosach i nikt cię nie zauważy, nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz. Możesz to zrobić tylko raz w życiu, a właśnie wtedy, w tym samym sklepie, zakupy będzie robić osoba, na której najbardziej ci zależy. Tak okrutny bywa los i nic na to nie można poradzić. Ale można nieco się wysilić i zadbać o to, by zawsze wyglądać dobrze. Nie wiesz jak tego dokonać? Przeczytaj „Lekcje Madame Chic” Jennifer L. Scott.

Pierwowzorem „Lekcji Madame Chic. Opowieści o tym, jak z szarej myszki stałam się ikoną stylu” był blog The Daily Connoisseur (Koneserka codzienności), którego Jennifer L. Scott pisze od roku 2008. Powstał on w wyniku zachwytu autorki nad stylem życia spotkanych w Monako i Saint-Tropez Francuzów. Był to sposób życia tak bardzo odmienny od tego, jaki obserwowała w swojej rodzinnej Kalifornii. Ona także postanowiła stać się koneserką codzienności. Obiecała sobie również, że kiedyś pojedzie do Paryża – „miasta, w którym żyje się pięknie i z pasją”. Marzenie to spełniło się w 2001 roku, kiedy Jennifer L. Scott przyjechała do stolicy Francji na wymianę studencką. Zamieszkała wówczas w arystokratycznej rodzinie, która była przykładem dobrego stylu. „Lekcje Madame Chic” są zatem opowieścią o pobycie młodej Amerykanki w Paryżu. Ale nie tylko…

Jennifer L. Scott z lekkością i humorem opisała swoją przemianę z szalonej dziewczyny w prawdziwą damę i ikonę stylu. Słowa „dama” i „ikona stylu” mogą przerażać, ale nie musicie się ich bać! Będąc chic, nie trzeba, a nawet nie powinno się być nudnym i staroświeckim. Chodzi o to, by zawsze wyglądać dobrze i umieć odpowiednio zachować się w każdej sytuacji. Nie trzeba być bogatym, żeby być szykownym. Grunt to dobrze czuć się we własnym ciele. Jednak by to nastąpiło, należy nad sobą popracować i żyć z pasją.

„Lekcje Madame Chic” są bardzo inspirującą lekturą. Opowieść o życiu autorki przeplata się z poradami i motywującymi przykładami. Dzięki niej poznamy styl życia Francuzów, który może wydać się pasjonujący. Co szczególnie ważne, autorka nie zapewnia czytelnika, że może on zmienić się z łatwością i bez wyrzeczeń. Z dystansem podchodzi do własnych słabości, śmieje się z samej siebie, by pokazać nam, że możemy odmienić swoje życie, jeśli tylko się o to postaramy.

„Lekcje Madame Chic” są zabawne, pouczające i przede wszystkim inspirujące. Jeśli pasjonujecie się Francją i francuskim stylem życia, zakochacie się w tej opowieści. Jennifer L. Scott przekona was także, że jesteście wyjątkowymi ludźmi i zasługujecie na to, by każdą minutę waszego życia spędzić w najlepszym stylu. Jeśli zatem zechcecie być chic, będziecie chic!

***

Bardzo lubię oglądać zdjęcia autorów książek, które czytam. Często też poszukuję filmików z przeprowadzanymi z nimi wywiadami. Lubię wiedzieć, jak wygląda, mówi, zachowuje się pisarz, którego powieść trzymam w dłoni. Ponieważ Jennifer L. Scott wiele pisze o tym, jak być chic, wyobrażałam sobie, że będzie wyglądać co najmniej szykownie. Nie myliłam się. Zobaczcie sami! Więcej filmików na kanale Wydawnictwa Literackiego WLchannel

Jennifer L. Scott, Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam się ikoną stylu, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2013. Tytuł oryginalny: Lesson from Madame Chic. Przekład: Anna Sak, Agnieszka Sobolewska. ISBN: 978-83-08-05162-7. 296 stron.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz