GÓRA
August

Jedziemy na wieś!

Jeśli jesteście miłośnikami konnych przejażdżek, z pewnością już znacie tę serię. A jeśli jej jeszcze nie znacie, warto po nią sięgnąć teraz, kiedy zyskała nową szatę graficzną. Agnieszka Tyszka wraca z Augustem, konikiem z Szumińskich Łąk, pięknie zilustrowanym przez Mariannę Jagodę.

Koniki z Szumińskich Łąk mają już wielu fanów wśród młodych czytelników książek, wielbicieli koni i zgodnego z naturą życia na wsi. Kiedy przeczytacie Augusta, pierwszy tom serii, będziecie chcieli wyjechać na weekend poza miasto i delektować się świeżym, wiejskim powietrzem.

Agnieszka Tyszka opowiada o życiu mieszkańców Szumińskich Łąk, stajni prowadzonej przez rodziców Klary. Główna bohaterka tej opowieści jest mądrą, kochającą zwierzęta i życie zgodne z naturą dziewczynką. Każdy młody czytelnik chciałby mieć taką przyjaciółkę, która bardzo dobrze potrafi wczuć się w przeżycia i potrzeby innych ludzi, ale i ukochanych koników. I choć na wsi życie wydaje się płynąć powoli i spokojnie, jest pełne niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji.

August to początek serii Koniki z Szumińskich Łąk. Wkrótce kolejne tomy wydane w nowej szacie graficznej. Każdy motywuje do wyjścia z domu i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Uczy też empatii i wiary w to, że dzięki dobrym ludziom, można pokonać największe nawet przeciwności losu.

Szczegółowe informacje

Autor:Agnieszka Tyszka
Tytuł:August
Wydawnictwo:Akapit Press
MiejsceŁódź
Rok wydania:2019
Ilustracje:Marianna Jagoda
ISBN:978-83-66106-07-9
Strony:168
Seria:Koniki z Szumińskich Łąk

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz