GÓRA

Jedyny i Niepowtarzalny Ivan na MiastoDzieci.pl

Jedyny i Niepowtarzalny IvanJeżeli wasze dzieci kochają zwierzęta, zachęćcie je do czytania wywołującej silne emocje powieści Katherine Applegate – “Jedyny i Niepowtarzalny Ivan”. Historia tytułowego bohatera, opowiedziana przez niego samego, jest przejmującą opowieścią o krzywdzie zwierząt, ich odczuciach i o samotności, z jaką muszą żyć zamknięte w klatce. Jest to więc książka, która uczy najmłodszych empatii i odpowiedzialności. (…)

Zachęcam do czytania całości mojej recenzji książki na MiastoDzieci.pl!

Katherine Applegate, Jedyny i Niepowtarzalny Ivan, Wydawnictwo CzyTam, Warszawa 2014. Tytuł oryginalny: The One and Only Ivan. Ilustracje: Patricia Castelao. Tłumaczenie: Magdalena Zielińska. ISBN: 978-83-938731-2-8. 320 stron.

Zobacz zapowiedź książki w języku angielskim:

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!