GÓRA

Na jeden dzień i pop-up books w bibliotece!

Na zajęciach, które prowadziłam w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki, czytałam dzieciom Na jeden dzień Laury Leuck z ilustracjami Marca Boutavanta. Rozmawialiśmy o tym, w co chcielibyśmy zmienić się na jeden dzień. Przekonywałam też dzieci, że najlepiej być sobą, bo każdy z nas jest wyjątkowy.

Następnie czytaliśmy i oglądaliśmy – Kto się kryje w lesie? i Kto się kryje w wodzie?. Książki stworzyli Eryl Norris i Andy Mansfield. Mali uczestnicy zajęć byli zachwyceni tymi pop-up bookami. Dlatego też w części plastycznej spotkania chętnie wykonywali własne, trójwymiarowe zwierzątka z papieru.

Na czytelniczych spotkaniach w bibliotece jest nas coraz więcej. Musicie przyznać, że dzieci kochają książki.

***

Kto nie udawał kiedyś, że jest niedźwiedziem, krokodylem albo króliczkiem? Kto nie marzył, by na jeden dzień zmienić się w kogoś innego? Pięknymi ilustracjami i zabawnym tekstem autorzy zapraszają do zgadywania, jakie zwierzęta kryją się na kolejnych kartach książki. Dziecięca zabawa w poszukiwanie alter ego daje dużo uciechy – nie tylko najmłodszym. W efekcie można zaś odnaleźć to, co najciekawsze w nas samych.

Tylko na jeden dzień (niedzielę)
zostać bym chciał brzęczącym…
trzmielem!
Ze wszystkich kwiatków nektar pić.
Gdybym tak trzmielem raz mógł być.

Laura Leuck, Na jeden dzień, Wytwórnia, Warszawa 2017. Ilustracje: Marc Boutavant. ISBN: 978-83-64011-33-7. 24 strony.

 

Tajemnicze oczy patrzą z głębokiego lasu. Czy ktoś nas obserwuje?

Sprawdź, jakie zwierzęta wyskoczą z tej zabawnej książki!

Eryl Norris, Andy Mansfield, Kto się kryje w lesie?, Mamania, Warszawa 2017. Tytuł oryginalny: Who’s Who in the Woods. ISBN: 978-83-65087-79-9. 16 stron.

Tajemnicze oczy patrzą z głębokiej wody. Czy ktoś nas obserwuje?

Sprawdź, jakie zwierzęta wyskoczą z tej zabawnej książki!

Eryl Norris, Andy Mansfield, Kto się kryje w wodzie?Mamania, Warszawa 2017. Tytuł oryginalny: Who’s Who in the Water. ISBN: 978-83-65087-80-5. 16 stron. 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz