GÓRA

Idziemy po kulturę! Wolontariat w bibliotece

Nie przypuszczałam nawet, że prowadzenie młodzieżowego wolontariatu w bibliotece sprawi mi tyle radości. Grupa moich podopiecznych powiększa się z tygodnia na tydzień. Każda z tych osób staje się mi coraz bliższa. Dziś z satysfakcją mogę stwierdzić, że są moimi przyjaciółmi, bo wyzwalają we mnie wszystko, co najlepsze. Bo nie pozwalają mi się zatrzymać i motywują mnie do pracy. Są ze mną przy największych projektach, wspierają mnie, wysłuchają i napełniają pozytywną energią. Z nimi jestem w stanie zrealizować wszystkie z wyznaczonych sobie celów!

W Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki stworzyliśmy miejsce dla wspaniałych, młodych ludzi. Przybywa wolontariuszy chętnych do pracy w różnych przestrzeniach naszej instytucji. Nie brakuje takich, którzy chcą realizować autorskie projekty, zgodne z ich zainteresowaniami i pasjami. Prowadzimy zajęcia z dziećmi, wydajemy gazetkę biblioteczną, nagrywamy Book Morning Library i podejmujemy wiele innych działań, które rodzą w naszych głowach kolejne pomysły.

Nie zatrzymujemy się! Idziemy po kulturę taką, jakiej potrzebujemy. Jeśli więc chcecie nas wspierać, jeśli chcecie do nas dołączyć, jesteśmy otwarci na nowe znajomości, projekty, współprace. Wierzymy, że tylko my sami, możemy być dla siebie ograniczeniem. Jeśli więc nie widzimy ograniczeń w sobie, jesteśmy w stanie zrealizować każdy cel. I co najważniejsze, świetnie się przy tym bawimy!

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz