GÓRA

I Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”

Plakat CzytajmyPonieważ literatura dziecięca jest mi bardzo bliska, z ogromną przyjemnością wzięłam udział w Festiwalu Książek dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”, jaki zorganizowany został w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskim w Warszawie w dniach 19-21 września 2014 r. Mali czytelnicy i ich rodzice mogli spotkać się z wydawcami, autorami i mnóstwem książek. Dzieci brały udział w interesujących spotkaniach i warsztatach artystycznych. 

Mam nadzieję, że doczekamy się kolejnych edycji festiwalu. Chwalę przede wszystkim miejsce. Niepowtarzalny nastrój Starego Miasta stanowi tło odpowiednie do czytelniczych przedsięwzięć. Wspaniale jest oglądać radość dzieci doświadczających literatury na wiele różnych sposobów – poprzez kontakt z twórcami tekstu, ilustracji, żywym słowem, poprzez samodzielne tworzenie prac artystycznych i możliwość zapoznawania się z książkami, których jeszcze nie znają. Po festiwalu można wybrać się na spacer po Starym Mieście. Dziękuję przedstawicielom wydawnictw za miłe rozmowy. Mam też nadzieję, że podczas kolejnej edycji wystawców będzie więcej.

I Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”

 

[huge_it_gallery id=”2″]

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!