GÓRA

I co my z tego mamy? na MiastoDzieci.pl!

I co my z tego mamy?Będąc na spacerze w parku, możemy zauważyć, że matki z kilkorgiem dzieci są traktowane jak rzadko spotykane zjawiska. Ludzie przystają, przyglądają się. Ktoś pokiwa głową, ktoś inny wyraża głośno swoje współczucie. Rodzina wielodzietna we współczesnych czasach jest widziana jako patologia i wynik nieprzemyślanych decyzji. Dominika Figurska i Agata Puścikowska, matki pięciorga dzieci, starają się walczyć z tymi stereotypami, pokazując, że będąc rodzicami, nie trzeba zrezygnować z pracy i osobistego szczęścia. (…)

Przeczytaj całą recenzję na MiastoDzieci.pl!

Dominika Figurska, Agata Puścikowska, I co my z tego mamy?Wydawnictwo Znak, Kraków 2014. ISBN: 978-83-240-3234-1. 256 stron.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!