GÓRA

Herbert 2014. 90. rocznica urodzin Zbigniewa Herberta

Herbert 2014W dniach 27 – 29 października 2014 r. odbędą się w Warszawie obchody 90. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta. Pomysłodawczynią wydarzenia jest Katarzyna Herbert, a współorganizatorami Fundacja im. Zbigniewa Herberta oraz Biblioteka Narodowa, we współpracy z Instytutem Książki. Trzydniowe święto poezji, w którym wezmą udział między innymi Edward Hirsch, Julia Hartwig, Tomas Venclova i Adam Zagajewski, to nie tylko okazja do rozmowy na temat utworów i postaci urodzonego w 1924 r. poety, ale też do dyskusji na temat miejsca poezji w XXI wieku. Wydarzenie odbywać się będzie w Pałacu Rzeczypospolitej – miejscu, w którym znajduje się archiwum Herberta.

Organizatorzy zaplanowali wiele ciekawych wydarzeń, z których większość ma charakter otwarty. W programie znalazła się m.in. konferencja naukowa, panele dyskusyjne, wernisaż wystawy oraz wieczór poetycki z udziałem poetów bliskich Herbertowi.

Więcej o 90. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta.

Dołącz do wydarzenia.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!