GÓRA

Hanna Krall w Muzeum Łazienki Królewskie. Spotkanie z cyklu Światło literatury

W ramach cyklu Światło literatury Muzeum Łazienki Królewskie i Wschodnia Fundacja Kultury Akcent zorganizowały spotkanie z Hanną Krall. To był niezwykły wieczór z tłumem widzów i w pięknym miejscu – Pałacu na Wyspie. Hanna Krall i Mariusz Szczygieł w roli prowadzącego jak zawsze interesująco opowiadali o doświadczeniach z pisaniem, swoich literackich autorytetach oraz o związkach reportażu z literaturą i realnym życiem. Fragmenty wybranych tekstów czytała Maja Ostaszewska. Zaś o pisarstwie Hanny Krall opowiadał Bogusław Wróblewski.

spotkanie-Krall-3

spotkanie-Krall

***

Cykl Światło literatury przygotowało Muzeum Łazienki Królewskie i Wschodnia Fundacja Kultury Akcent.

Projekt, którego koordynatorem jest dr Bogusław Wróblewski, redaktor naczelny Akcentu, nawiązuje do serii wykładów pt. Oświeceniowa republika władców oraz Oświeceniowa republika marzeń i jest namysłem nad współczesnością, w odpowiedzi na refleksję nad historią.

Prezentowani publiczności pisarze są na tyle odważni, że stawiają w swoich dziełach kluczowe dla naszych czasów pytania i na tyle odpowiedzialni, że nie formułują gotowych i jednoznacznych odpowiedzi.

Więcej informacji na stronie Muzeum Łazienki Królewskie.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz