GÓRA

Hanna Krall w Muzeum Łazienki Królewskie. Spotkanie z cyklu Światło literatury

W ramach cyklu Światło literatury Muzeum Łazienki Królewskie i Wschodnia Fundacja Kultury Akcent zorganizowały spotkanie z Hanną Krall. To był niezwykły wieczór z tłumem widzów i w pięknym miejscu – Pałacu na Wyspie. Hanna Krall i Mariusz Szczygieł w roli prowadzącego jak zawsze interesująco opowiadali o doświadczeniach z pisaniem, swoich literackich autorytetach oraz o związkach reportażu z literaturą i realnym życiem. Fragmenty wybranych tekstów czytała Maja Ostaszewska. Zaś o pisarstwie Hanny Krall opowiadał Bogusław Wróblewski.

spotkanie-Krall-3

spotkanie-Krall

***

Cykl Światło literatury przygotowało Muzeum Łazienki Królewskie i Wschodnia Fundacja Kultury Akcent.

Projekt, którego koordynatorem jest dr Bogusław Wróblewski, redaktor naczelny Akcentu, nawiązuje do serii wykładów pt. Oświeceniowa republika władców oraz Oświeceniowa republika marzeń i jest namysłem nad współczesnością, w odpowiedzi na refleksję nad historią.

Prezentowani publiczności pisarze są na tyle odważni, że stawiają w swoich dziełach kluczowe dla naszych czasów pytania i na tyle odpowiedzialni, że nie formułują gotowych i jednoznacznych odpowiedzi.

Więcej informacji na stronie Muzeum Łazienki Królewskie.

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz