GÓRA

Hania Humorek i jej przyjaciele

Przyjaciele Hani Humorek będą zachwyceni. Dzięki opowieści o Julce Wróbel, zyskali możliwość spojrzenia na ulubioną bohaterkę z innej perspektywy. Ukazała się nowa seria książek Megan McDonald – Hania Humorek i przyjaciele. Julka Wróbel i przygoda ze świnką to pierwszy jej tom. Jestem pewna, że jego tytułowa bohaterka stanie się ulubienicą wielu dzieci, nawet tych, które Hani Humorek jeszcze nie znają.

Jeśli kochacie świnki, z pewnością polubicie Julkę Wróbel. Dziewczynka jest fanką tych zwierzątek. Cały jej pokój jest różowy i wyposażony w najróżniejsze świnkowe akcesoria. Bohaterka Julki Wróbel i przygody ze świnką marzy o tym, by na urodziny dostać żywą świnkę miniaturkę. Razem z Hanią Humorek będą starały się odgadnąć, jaki prezent naprawdę przygotowali jej rodzice.

Julka Wróbel i przygoda ze świnką - Hania Humorek

Julka Wróbel i przygoda ze świnką jest przede wszystkim opowieścią o przyjaźni. Przekonuje młodych czytelników, że nigdy nie powinno się wątpić w swojego przyjaciela. Czasem wydaje się, że najbliższa nam osoba zachowuje się jak wstrętna świnka. To sprawia ból. Ale może trzeba byłoby się chwilę zastanowić nad tym, co motywuje ją do takiego postępowania. Julka przekonuje się, że Hania Humorek nigdy nie zawodzi, że czasem spełniają się najbardziej nierealne marzenia i tylko wśród najlepszych kolegów można świetnie się bawić.

Hania Humorek zawsze poprawia nastrój i pokazuje, czym jest prawdziwa przyjaźń. Wraz ze swoimi znajomymi będzie bawić młodych czytelników w nowej serii książkowej Megan McDonald. Fani Hani Humorek wiedzą, że warto sięgać po opowieści tej autorki. Prawda?

Szczegółowe informacje

Autor:Megan McDonald
Tytuł:Julka Wróbel i przygoda ze świnką
Tytuł oryginalny:Jessica Finch in Pig Trouble
Wydawnictwo:Egmont
MiejsceWarszawa
Rok wydania:2016
Ilustracje:Erwin Madrid
Tłumacz:Aldona Możdżyńska
ISBN:978-83-281-1413-15
Strony:64
Seria:Hania Humorek i przyjaciele

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz