GÓRA

Graj w spostrzegawczość

Spostrzegawczość, warunkująca mechanizmy uwagi i koncentracji, związana jest między innymi z inteligencją i kreatywnością. Zależności te sprawiają, że powinno się ją ćwiczyć od najmłodszych lat życia człowieka. W pracy z dziećmi najlepsze efekty uzyskuje się, kiedy połączy się naukę z dobrą zabawą. Można to osiągnąć z kartami edukacyjnymi – Graj w spostrzegawczość z kameleonem Leonem.

Gra jest integralną częścią książki Spostrzegawczość z kameleonem Leonem Agnieszki Bieli. Autorka jest psycholożką i trenerką umiejętności społecznych, kreatywności, a także skutecznego uczenia się. Napisany przez nią tekst, stanowi zbiór najważniejszych informacji dotyczących spostrzegania, jego związków ze zmysłami i uwagą oraz inteligencją i kreatywnością. W opracowaniu nie zabrakło również informacji na temat czynników zakłócających spostrzeganie oraz sposobów jej ćwiczenia. Spostrzegawczość z kameleonem Leonem jest więc przydatnym narzędziem, które wspomaga terapeutów i wychowawców w pracy z dziećmi.

Do książki dołączono 48 kart z pięknymi ilustracjami Magdaleny Popovics. Kolorowy kameleon zachęca dzieci do zabawy i ćwiczenia własnych umiejętności. Karty Graj w spostrzegawczość z kameleonem Leonem polecane są odbiorcom w każdym wieku, najlepsze efekty przynoszą jednak w grupie przedszkolaków i dzieci rozpoczynających naukę szkolną. Autorka wskazała pięć wariantów gry. Jednak karty doskonale sprawdzą się również w zabawach zorganizowanych wedle samodzielnie ustalonych reguł.

Jeśli więc chcecie połączyć wiedzę z dobrą zabawą i ćwiczeniem spostrzegawczości, sięgnijcie po zestaw Graj w spostrzegawczość z kameleonem Leonem. Z tą grą nikt nie będzie się nudził, a uzyskany efekt terapeutyczny z pewnością wielu zaskoczy.

Szczegółowe informacje

Autor:Agnieszka Biela
Tytuł:Graj w spostrzegawczość. 48 kart do gry w spostrzegawczość, Spostrzegawczość z kameleonem Leonem
Wydawnictwo:Edgard
MiejsceWarszawa
Rok wydania:2016
Ilustracje:Magdalena Popovics
ISBN:978-83-7788-658-8
Strony:80
Seria:ART Egmont

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz