GÓRA

Głośne Czytanie z roztargnioną czarownicą

W Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki czytałam Przygody roztargnionej czarownicy Barbary Wicher. Były miotły z niespodziankami i zagadkami w środku oraz warsztaty plastyczne. Dzieci wykonały piękne, magiczne różdżki dla Flory, by czarownica nie martwiła się, gdy znów którąś zgubi.

biblioteka_09

biblioteka_05

biblioteka_08

 

biblioteka_06

biblioteka_11

biblioteka_12

biblioteka_10

biblioteka_13

czarownicaNina odkrywa, że jej ulubiona sąsiadka, pogodna, sympatyczna staruszka, jest dyplomowaną czarownicą. I to czarownicą, która ciągle wpada w tarapaty! Flora zgubiła właśnie różdżkę, która służyła jej od 100 lat dosłownie do wszystkiego: lepienia pierogów, sprzątania, przełączania programów telewizyjnych. I jak na złość akurat teraz musi przygotować nowe zaklęcie na zlot czarownic. Czy dziewczynce uda się wybawić Florę z kłopotów? Czy w tej sytuacji mogą pomóc cukierki prawdomówności? I co wspólnego mają czary z totolotkiem?

Nie lada gratka dla samodzielnie czytających dzieci – duże litery i quiz sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Barbara Wicher, Przygody roztargnionej czarownicySkrzat, Kraków 2016. Ilustracje: Artur Gulewicz. ISBN: 978-83-7915-331-2. 80 stron. 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz