GÓRA

Głośne Czytanie z książką Dlaczego hipopotam jest gruby?

Podczas zajęć z Głośnego Czytania w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki przeczytaliśmy fragmenty książki Doroty Sumińskiej Dlaczego hipopotam jest gruby? Dzieci chętnie opowiadały o własnych doświadczeniach ze zwierzętami, o przyjaźniach psów i kotów i o przygodach z nietoperzami. Obalaliśmy też stereotypy dotyczące różnych, zwierzęcych zwyczajów.

Czytanie książki było połączone z wiosennymi warsztatami plastycznymi. Ich motywem przewodnim było życie kolibrów, jako ptaków kojarzonych przede wszystkim z kwiatami. Uczestnicy zajęć dla bohatera opowieści Doroty Sumińskiej wykonali piękne kwiaty z papieru.

koliber_1

koliber_8koliber_7koliber_6koliber_4koliber_3koliber_2

SuminskaDorota Sumińska, Dlaczego hipopotam jest gruby? Sekrety nie tylko świata zwierząt, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2016. Ilustracje: Joanna Żero. ISBN: 978-83-08-06086-5. 124 strony.

Przeczytajcie, a dowiecie się, że zwierzęta znają się nawet na astronomii!

Kontynuacja bestsellerowej książki Dlaczego oczy kota świecą w nocy?

Książka Doroty Sumińskiej Dlaczego oczy kota świecą w nocy? stała się jedną z najbardziej ulubionych lektur edukacyjnych, które w ubiegłym roku pojawiły się w księgarniach. Piękną książkę ilustrowaną przez Joannę Żero polubiły dzieci, rodzice i dziadkowie. Wspólna zabawa w odkrywanie tajemnic zwierząt tak się podobała czytelnikom, że powstał tom drugi: Dlaczego hipopotam jest gruby?

Czy to prawda, że niektóre zwierzęta mają błękitną krew?

Czy hipopotam jest kuzynem wieloryba?

Jaki ssak znosi jajka i dlaczego pijawka ma 32 mózgi!

Kilkadziesiąt nowych pytań i odpowiedzi. Idealna lektura dla dzieci, które lubią wiedzieć więcej. I dla rodziców, którzy chcą przekazać swoim pociechom miłość i szacunek do przyrody.

***

Głośne Czytanie w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki odbywa się w każdą środę od godziny 16.00.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz