GÓRA

Głośne Czytanie z Julką Wróbel!

julka_wrobelW Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki czytałam dziś zabawną opowieść – Julka Wróbel i przygoda ze świnką Megan McDonald. To jest pierwszy tom nowej serii Hania Humorek i przyjaciele. Ci, którzy Hanię Humorek już znają, będą Julką Wróbel zachwyceni. Dzieci, które jeszcze o Hani Humorek nie słyszały, z pewnością sięgną i po kolejne tomy jej przygód. Mali czytelnicy, z którymi spotkałam się dziś w bibliotece, chętnie wypożyczali książeczki z tej serii.

Dziś też pokazałam rodzicom i dzieciom wspaniałe książki do nauki rysowania – Co? Jak? Narysować oraz Co? Jak? Narysować. Szkicownik. Mogliśmy więc zobaczyć, jak rysuje E. G. Lutz. Autor ten zainspirował samego Walta Disneya, by wziął do ręki ołówek. To on jest więc jedną z osób, które odpowiadają za wielki sukces mistrza animacji. Zaglądając do tych książek, będziecie mogli się przekonać, że metoda E. G. Lutza jest naprawdę prosta. Polega ona na tworzeniu złożonych ilustracji krok po kroku. Poszczególne rysunki są porozbijane na mniej skomplikowane elementy. Po zakończeniu rysowania, osiąga się dzięki temu zaskakująco piękne ilustracje.

co_jakKiedy już skończyliśmy czytanie, każde dziecko wykonało własną świnkę, którą można było samodzielnie nazwać i zabrać do domu.

Mali czytelnicy biblioteki wydawali się szczęśliwi. Może nawet tak bardzo jak świnki w błotku!

Głośne Czytanie odbywa się w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki w każdą środę od godziny 16.00.

Serdecznie zapraszam!

czytanie_swinka4
czytanie_swinka3

czytanie_swinka2

Megan McDonald, Julka Wróbel i przygoda ze świnką, Egmont, Warszawa 2016. Tytuł oryginalny: Jessica Finch in Pig Trouble. Ilustrator: Erwin Madrid. Tłumacz: Aldona Możdżyńska. Seria: Hania Humorek i przyjaciele. ISBN: 978-83-281-1413-15. 64 strony. 

E. G. Lutz, Co? Jak? Narysować, Egmont, Warszawa 2016. Seria: Sztukoterapia. ISBN: 978-83-281-1420-3. 192 strony.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz