GÓRA
I kill giants - Zabijam gigantów

Giganci Barbary

Fantastyka, giganci w tytule, twórcy filmu Harry Potter oraz ekranizacja I Kill Giants - komiksu Joego Kelly i J. M. Kena Niimury - to jest połączenie, które sprawia, że do oglądania Zabijam gigantów zasiada się całą rodziną. I choć później okazuje się, że jest to film przede wszystkim o walce z własnymi demonami i radzeniu sobie z traumą, nie można czuć rozczarowania. Bo to historia, która zdarzyć może się każdemu i każdy widz ocierać będzie łzy wzruszenia.

Wielbiciele komiksu i fantastyki z pewnością słyszeli o I Kill Giants. Dziś można oglądać film o tym samym tytule, który pokazuje walkę nastoletniej Barbary ze swoimi demonami. Dziewczyna musi poradzić sobie z chorobą matki, szkolnym mobbingiem i osamotnieniem. W jej wyobraźni pojawiają się giganci i inne fantastyczne postacie, które stają się odbiciem jej najtrudniejszych przeżyć. Żeby przetrwać traumatyczne chwile, Barbara musi stoczyć bitwę ze swoim największym przeciwnikiem – tytanem, który uświadomi jej, jak potrafi być silna.

 

Zabijam gigantów polecić należy fanom fantastyki, ale też wielbicielom filmów obyczajowych. Każdy znajdzie w nim coś dobrego dla siebie i każdy się na tym filmie wzruszy. Dziś do oglądania na Netflix.

I kill giants - Zabijam gigantów

Szczegółowe informacje

Producent:1492 Pictures, Ocean Blue Entertainment, XYZ Films, uMedia,
Man of Action Studios. Parallel Films, Adonais Productions
Tytuł:Zabijam gigantów
Tytuł oryginalny:I Kill Giants
Kraj:Belgia, Chiny, USA, Wielka Brytania
Premiera PL:9 września 2017
Na podstawie:I Kill Giants - Joe Kelly, JM Ken Niimura
Obsada:Madison Wolfe, Imogen Poots, Sydney Wade, Rory Jackson, Zoe Saldana

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz