GÓRA

Na Giewont się patrzy oraz Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka na święta!

O spotkaniu z najbliższymi w czasie świąt. O szacunku do przodków, tradycji i pracy. O Bożym Narodzeniu i przekazywanych z pokolenia na pokolenie opowieściach wigilijnych rozmawiałam z dziećmi w czasie zajęć w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Pretekstem do tych rozmów była pięknie wydana książka Barbary Caillot Dubus i Aleksandry Karkowskiej – Na Giewont się patrzy. Opowiadaliśmy również o rodzinnych tradycjach, do czego zmotywował nas Zeszyt Bananowy – Na Gwiazdkę. Dzieci otrzymały też zadanie domowe do wykonania. Zachęciłam je do spotkania z dziadkami i spisania ich świątecznych wspomnień z dzieciństwa. Wspomnienia te zbierzemy na zajęciach 18 stycznia, przed Dniem Babci i Dniem Dziadka.

Młodsi uczestnicy zajęć posłuchali pięknej opowieści o wytrwałości, przyjaźni i wartości świątecznego spotkania – Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka Petra Horáčka. Wykonali też gwiazdki dla gąski Zuzi.

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz