GÓRA

“Figa na wakacjach” pod patronatem Czytam to!

Figa na wakacjachFiga nie lubi zostawać sama. Nie przepada też za panią Olgą, która pod dłuższą nieobecność domowników przychodzi się nią opiekować. Pomysłowa kotka próbuje zniechęcić ją do siebie. W różnych miejscach zostawia niezbyt ładnie pachnące niespodzianki albo znienacka skacze jej na plecy. Ale w tym roku będzie inaczej, bo awaryjna opiekunka… złamała nogę. Hura! Wakacje odwołane! Nikt nigdzie nie wyjedzie. Przecież Marta, Bartek i ich rodzice nie zostawią Figi na pastwę losu… Czy na pewno? Na jaki pomysł wpadną domownicy? Tego Figa się nie spodziewała!

Barbara Wicher, Figa na wakacjach, Wydawnictwo Skrzat, Kraków 2015. Ilustrator: Zbigniew Dobosz. Seria Duże Litery. ISBN: 978-83-7915-320-6. 64 strony.

 

Oceny czytelników:

0 / 5 0

Dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty dofinansowane z MKiDN (Idziemy po kulturę, Book Morning Library) oraz wiele innych, tworzonych na potrzeby instytucji kultury.

Napisz komentarz