GÓRA

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”

CzytajmyLiteratura dla dzieci zajmuje ważne miejsce w moim życiu. Można się o tym przekonać, czytając tego bloga. Ponieważ otrzymałam zaproszenie na Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży “Czytajmy”, wiem już, gdzie spędzę dni od 19. do 20. września 2014 r. W imieniu organizatorów zapraszam Was na to wydarzenie bardzo serdecznie!

W dniach 19−21 września 2014 roku po raz pierwszy na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”. Impreza, która będzie otwarta w godzinach 10-18.00, to mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i rodzin. Wstęp wolny.

W programie Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy” znajdą się miedzy innymi warsztaty plastyczne organizowane wspólnie z firmą Astra, a także warsztaty związane z etapami powstawania książki takie jak np. warsztaty ilustratorskie, warsztaty komiksowe oraz warsztaty związane z bajką i baśnią polską organizowane we współpracy z Państwowym Muzeum Etnograficznym. O przygotowanie rozwijających kreatywność zajęć zadba m.in. Akademia Wolnego Czasu i Mały Geniusz, dzięki nim wśród propozycji pojawią się warsztaty druku 3D, warsztaty teatralne i warsztaty kreatywnego pisania.

Atrakcjami będą również czytane na żywo bajki m.in. polskie wybrane przez Instytut Kolberga, chińskie i anglojęzyczne przygotowane przez wydawnictwo Usborne a także wystawy, pokazy animacji i festiwalowa biblioteka. Najmłodsi z pewnością ucieszą się z możliwości spotkania Ciekawskiego Georga ulubionego bohatera kreskówek oraz z warsztatów Książkowych Molików prowadzonych przez Ciotkę Książkulę. Specjalnie dla mniejszych dzieci powstanie kącik z zabawkami firmy trzymyszy.pl, będzie też działało małe kino przygotowane przez Muzeum Animacji Se-Ma-For.

Plakat CzytajmyOdwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach ze znanymi autorami książek dziecięcych i młodzieżowych, poznać ilustratorów i ulubionych twórców komiksów m.in. Bohdana Butenkę, Pau, Sylwie Chutnik, Joannę Olech, Joannę Krzyżanek, Grzegorza Kasdepke, Rafała Kosika, Annę Brzezińską i Andrzeja Gondka. Na Festiwalu pojawi się także aktorka Barbara Bursztynowicz, która przeczyta wiersze Tuwima, Nela Mała Reporterka – najmłodsza na świecie autorka reportaży podróżniczych oraz Agnieszka Kręglicka, znana restauratorka i autorka książki kucharskiej dla dzieci i nastolatków Gotowi by Gotować.

Przygotowana zostanie też strefa targowa, gdzie kilkudziesięciu wystawców z całej Polski zaprezentuje swoją aktualną ofertę. Rodzice i dziadkowie będą mieli okazję w promocyjnych cenach kupić nowości książkowe m.in. bajki, baśnie, komiksy, audiobooki i ebooki, podręczniki i pomoce szkolne, a także gry i zabawki. 

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy” został objęty honorowymi patronatami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka i Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz−Waltz.

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE: www.festiwalczytajmy.pl

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!