GÓRA

Eve Ainsworth na Big Book Festival!

W czasie szóstej edycji Big Book Festival spotkaliśmy się z Eve Ainsworth, autorką wielu świetnych książek młodzieżowych. Między innymi najnowszej Troski. Jak bardzo ci zależy?. O jej wcześniejszych powieściach pisałam już na Czytam to! Katarzyna Pruchnicka rozmawiała z autorką o dzieciach, które przejmują opiekę nad dorosłymi i o nierównowadze w relacjach oraz o wielu innych, ważnych dla młodych ludzi problemach. 

Wiktoria wzięła też udział we wspaniałych warsztatach przeprowadzonych przez przedstawicieli Stowarzyszenia Bliżej dziecka, a skupiających się na tematyce powieści 7 dni Eve Ainsworth. 7 DNI: PRZEMOC RÓWIEŚNICZA. Był to trening pewności siebie. Młodzież uczyła się, jak radzić sobie z agresją słowną, bronić się przed byciem obrażanym lub ośmieszanym. Trening poprowadzili Joanna Węgrzynowska i Hubert Czemierowski. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz