GÓRA

EURO 2016 w bibliotece!

Podczas zajęć z głośnego czytania opowiadaliśmy o piłce nożnej i ulubionych piłkarzach. Przeczytałam dzieciom książkę Ewy Nowak Mecz o wszystko, czyli dzień z życia piłkarza oraz fragmenty opowieści o kapitanie polskiej reprezentacji – Lewandowski. Wygrane marzenia Dariusza Tuzimka.

Uczestnicy zajęć zrobili też kartki na dzień taty i futbolowe zakładki do książek.

lewandowski_1
pilka_3

pilka_4

pilka_1

***

 

LewandowskiDariusz Tuzimek, Lewandowski. Wygrane marzenia, Egmont Polska, Warszawa 2016. ISBN: 978-83-281-1433-3. 208 stron.

Zaczynał jak większość chłopców – od meczów na nierównym boisku lub w przydomowym ogródku. Od dziecka wiedział, że chce być piłkarzem i zrobił wszystko, aby nim zostać. Upór, ciężka praca i żelazna konsekwencja sprawiły, że dziś nosi opaskę kapitana reprezentacji Polski, święci triumfy jako napastnik Bayernu Monachium i już stał się jedną z ikon światowego futbolu. Ta niezwykła książka jest efektem wielu rozmów, które autor przeprowadził nie tylko z samym piłkarzem, lecz także z jego bliskimi, trenerami i kolegami z boiska. Dzięki tym rozmowom oraz trzymającej w napięciu narracji poznajemy drogę Roberta do wielkiej kariery. Dariusz Tuzimek – dziennikarz sportowy od 25 lat. Zdobywca „Piłkarskiego Oskara” dla najlepszego dziennikarza prasowego w 2006 roku. Futbol to jego pasja, a drużyna biało-czerwonych była jego pierwszą miłością. W wolnych chwilach jest kapitanem Piłkarskiej Reprezentacji Dziennikarzy. Z prawdziwą przyjemnością kopie też piłkę z własnym synem.

meczowszystkoEwa Nowak, Mecz o wszystko, czyli dzień z życia piłkarza, Egmont Polska, Warszawa 2016. Ilustracje: Joanna Rusinek. ISBN: 978-83-281-1437-1. Seria wydawnicza: Czytam sobie.

Wielogodzinne mordercze treningi, analizowanie gry przeciwnika, mecze sparingowe – wszystko dla kilkunastu minut chwały na boisku. W emocjonującej opowieści z serii „Czytam sobie” Ewa Nowak pokazuje, że bycie piłkarzem to naprawdę ciężka praca.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz