GÓRA

Etnoferie z Dwiema Siostrami!

Zakątki świata. Etnoferie z Dwiema Siostrami

Wydawnictwo Dwie Siostry zaprasza dzieci w wieku 6–9 lat na Etnoferie w Księgarni Dwie Siostry, inspirowane książką Zakątki Michaliny Rolnik.

W pierwszym tygodniu podczas etnokursu kroju i szycia dla początkujących, prowadzonego przez projektantkę mody Martynę Kowalską, poznamy tradycyjne stroje mieszkańców różnych kontynentów i uszyjemy wzorowane na nich ubrania i akcesoria. W sobotę etnografka Klara Sielicka-Baryłka opowie dzieciom o sztuce i znaczeniu ozdabiania ciała w różnych kulturach.
W drugim tygodniu na warsztatach etnomajsterkowania, pod okiem architekta Tomasza Domańskiego, z drewna, kartonu, słomy, balonów i wielu innych materiałów wybudujemy domki, chatki i wioski z różnych stron świata.

Na zakończenie zapraszamy młodsze dzieci (4–7 lat) na warsztaty plastyczne z Michaliną Rolnik, autorką książki Zakątki.

Koszt jednych zajęć: 20 zł.
Liczba miejsc ograniczona!
Płatność na stronie www.wydawnictwodwiesiostry.pl

Gdzie:
Księgarnia Dwie Siostry
al. 3 Maja 2, Warszawa

Kiedy:
1–6 lutego, poniedziałek–sobota
8–13 lutego, poniedziałek–sobota
godz. 11.00–12.30

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE WYDAWNICTWA DWIE SIOSTRY!

Wydarzenie na Facebooku

zakatkiKartonowa etnoksiążeczka dla maluchów ciekawych świata.  

W tej kolorowej książeczce zmieściło się aż dwadzieścia tradycyjnych domów z różnych zakątków świata. I to razem z mieszkańcami! Jest tu Ingrid z Norwegii, Ami z Japonii, Abeba z Etiopii, Nanuk z Grenlandii, Manolo z Meksyku, Aditi z Indii – i wielu innych. Na tę wyjątkową okazję wszyscy założyli tradycyjne stroje. A wszystko po to, by dzieci mogły zobaczyć, jak rozmaite są domy i stroje różnych kultur świata.

Zakątki powstały jako rozwinięcie projektu graficznego nagrodzonego w międzynarodowym konkursie na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2014.

Zakątki czyli kto tu mieszka? Ilustracje: Michalina Rolnik. Wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2015. ISBN 978-83-63696-79-5. 40 stron.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz