GÓRA

Emi nigdy się nie nudzi!

EmiWielbiciele serii książek Emi i Tajny Klub Superdziewczyn z pewnością nie mogli się już doczekać szóstego tomu zatytułowanego – Śnieżny patrol. Czytelnik poznaje w nim dalsze losy dobrze mu znanych bohaterów. Tym razem przeżyje z nimi przygody związane z okresem przygotowań przedświątecznych i z Bożym Narodzeniem spędzonym na wsi. To jest pogodna, nastrojowa opowieść, w której dużą wagę przywiązuje się do pokazania więzi międzyludzkich oraz tych, które rodzą się pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem.

Członków Tajnego Klubu Superdziewczyn, do którego należy też Franek, już znasz. Wiesz też już z pewnością, że w każdym tomie przyjaciele działają prospołecznie, pomagając innym ludziom i zwierzętom. Zawsze znajdują jakąś zagadkę do rozwiązania, zgodnie z maksymą: Nigdy więcej nudy!. Mali bohaterowie są podobni do swoich czytelników. Mają swoje wady i zalety. Łączą się zwykle we wspólnie organizowanych przedsięwzięciach, które sprawiają, że świat jest bardziej kolorowy, ludzie są dla siebie życzliwsi, a zwierzętom żyje się lepiej.

Śnieżny patrolW tomie Śnieżny patrol Emi i jej przyjaciele zaprosili czytelników do swojej szkoły. Pokazali im, jak przebiegał tydzień projektów, który zaowocował dniem życzliwości. Jest to świetny pomysł, który warto zrealizować w każdej szkole. Później Tajny Klub Superdziewczyn przygotowywał się do Bożego Narodzenia oraz do ślubu Heli i Kostka. To właśnie ta uroczystość sprawiła, że Emi, Flora i Franek wraz z najbliższymi spędzili święta na wsi. Dzięki tej opowieści czytelnicy nauczą się więc przede wszystkim, jak dobrze zaplanować Boże Narodzenie. Oczywiście nie można zapomnieć też o wątku związanym z Bravą, koniem uratowanym przez dzieci, które w Żabim Rogu znalazły dla niego nowy dom.

Po raz kolejny więc Agnieszka Mielech stworzyła pogodną opowieść, w której docenia się dużą wartość przyjaźni, zarówno rodzącej się pomiędzy ludźmi, jak i pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn motywuje do tego, by jednoczyć się we wspólnym działaniu, ponieważ tylko wtedy nawet mali ludzie, mogą zdziałać wielkie rzeczy.

Agnieszka Mielech, Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Śnieżny patrol, Wilga, Warszawa 2015. Ilustracje: Magdalena Babińska. ISBN: 978-83-280-2468-7. 176 stron. Grupa Wydawnicza Foksal. Seria: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Komentarze (2)

  • Weronika

    No proszę, nowa Emi, idealnie na Mikołajki. Siostra będzie zachwycona. 🙂

    Odpowiedz

Napisz komentarz