GÓRA

Dziewczyna też człowiek, a chłopak… właściwie czemu nie?

Dziewczyny i chłopaki 2Dziewczyny i chłopaki nieustannie ze sobą walczą. Jak uczennica uczęszczająca do szkoły podstawowej scharakteryzuje swoich kolegów? Powie, że są okropni i obleśni. Podobnie chłopcy. Zawsze wypowiadają się o swoich koleżankach negatywnie. Czasem jednak może okazać się, że dziewczyna też człowiek, a chłopak… „właściwie czemu nie?”. 

„Dziewczyny i chłopaki. Właściwe podkreślić 2” to kolejna opowieść Sławomira Hanaka o grupie uczniów, którzy każdego dnia starają się udowodnić, że przedstawiciele ich płci są lepsi. Teraz bohaterowie zaczęli czwartą klasę szkoły podstawowej. Są już starsi i nieco inaczej patrzą na swoich kolegów i koleżanki. Okazuje się, że pojawiają się takie sytuacje, kiedy bez chłopców lub dziewczynek zabawa nie byłaby interesująca.

Sławomir Hanak pozwolił Martynie i Smalcowi opowiedzieć zabawne przygody, jakie spotykają dzieci uczęszczające do tej samej klasy. Czytając tę opowieść, „wysłuchujemy” raz jednego bohatera, raz drugiego. Dzięki temu dowiadujemy się, co chłopcy myślą o dziewczynkach i dziewczynki o chłopcach. Bardzo trudno jest się im przyznać do tego, że wspólnie mogą naprawdę miło spędzić czas. Kiedy zaś pojawia się coś więcej niż przyjaźń, może być jeszcze lepiej!

„Dziewczyny i chłopaki” Sławomira Hanaka pozwalają wniknąć do pozornie tylko nieprzyjaznych światów chłopców i dziewcząt. Młodzi czytelnicy pokochają tę książkę, bo opisuje się w niej bohaterów tak bardzo przypominających ich samych. Wojna płci wciąż trwa. Dzięki tej powieści dowiecie się, co się za tą walką kryje.

Sławomir Hanak, Dziewczyny i chłopaki 2. Właściwe podkreślić, Skrzat, Kraków 2014. Seria: Dziewczyny i Chłopaki. Ilustracje: misterelements, Matthew Cole – Fotolia.com. ISBN: 978-83-7915-034-2. 232 strony.

Dziewczyny i chłopaki 1Przeczytaj również Dziewczyny i chłopaki. Niepotrzebne skreślić!

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!