GÓRA

Dyskusyjny Klub Książki. Spotkanie z Tajemnicą pani Ming

Co to jest prawda? Czy istnieje prawda obiektywna? Na te i wiele innych pytań starałyśmy się odpowiedzieć podczas kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmowa toczyła się wokół powieści  Erica-Emmanuela Schmitta – Tajemnica pani Ming. To kolejna po Oskarze i pani Róży książka z cyklu Opowieści o Niewidzialnym.

Tajemnica pani Ming wzrusza i zmusza do zastanowienia nad wieloma problemami codzienności. Podejmuje się w niej między innymi próbę określenia roli prawdy w życiu każdego z nas. Uznałyśmy, że książkę tę warto przeczytać, by przypomnieć sobie o tym, co najważniejsze.

***

Schmitt_TajemnicapaniMingEric-Emmanuel Schmitt, Tajemnica pani MingZnak literanova, Kraków 2014. Przekład: Łukasz Müller. Tytuł oryginalny: Les Dix Enfants Que Madame Ming n’a Jamais Eus. ISBN: 978-83-240-2514-5. 80 stron. 

Kolejna po kochanym na całym świecie Oscarze i pani Róży książka Erica-Emmanuela Schmitta z bestsellerowego cyklu Opowieści o Niewidzialnym.

Pani Ming, mądra, serdeczna kobieta, uwielbia opowiadać o dziesięciorgu swoich dzieci. Liczna rodzina zdaje się być jej całym światem. Główny bohater, przyjezdny z Europy, odwiedzający współczesne Chiny, jest zafascynowany jej osobą. Wiedziony ciekawością postanawia odkryć największy sekret pani Ming, dowiedzieć się, co kobieta skrywa za fasadą swoich poruszających, choć niewiarygodnych opowieści.

W swojej nowej książce Schmitt z właściwą sobie wrażliwością jeszcze raz dotyka najskrytszych tajemnic ludzkiej duszy, mistrzowsko odmalowuje emocje, o których najtrudniej jest mówić.

logo_dkk_duze

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz