GÓRA

Drogi do Niepodległej – Józef Piłsudski

Wystawa Drogi do Niepodległej – Józef Piłsudski, eksponowana na pl. Wolności w Grodzisku Mazowieckim, to projekt multimedialny, który pokazuje, jakie działania były podejmowane przez Józefa Piłsudskiego po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Jest to również opowieść o patriotyzmie, legendzie Legionów Polskich, Józefa Piłsudskiego i innych osób, które odbudowywały nasze państwo po I wojnie światowej.

Na wystawę składają się między innymi zdjęcia legionistów i Józefa Piłsudskiego. Można je oglądać w technologii 3D. Do tego dołączone zostały filmy i dokumenty, które sprawiają, że widz może brać udział w niezwykłym spektaklu o dużej wartości historycznej. Wystawę zaprezentowano po raz pierwszy 11 listopada 2015 roku przed siedzibą Sejmu. Teraz eksponowana jest w największych polskich miastach.

Wspomnę jeszcze, że wystawa propaguje wspaniałą inicjatywę, która integruje Polaków i przypomina im o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii ich państwa – Wyślij kartkę z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości!

Grodziska wystawa jest organizowana przez Willę Radogoszcz wraz z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Można ją oglądać na pl. Wolności od 25 czerwca do 27 lipca 2016 r.

Zachęcam do jej odwiedzania.

Więcej informacji!

mamy-niepodlegla-03

mamy-niepodlegla-02

mamy-niepodlegla-04

mamy-niepodlegla-05

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz