GÓRA

“Drakulcio ma kłopoty. Mecz stulecia” patronat Czytam to!

Mecz StuleciaTo już druga po “Urodzinowej katastrofie” część przygód niesfornego chłopca, który ma wyjątkowy talent do wpadania w kłopoty. Książkę polecamy wszystkim wielbicielom “Dziennika cwaniaczka” i “Koszmarnego Karolka”!

“Cześć, jestem Drakulcio i kiedyś będę sławnym piłkarzem. Ale na razie mam 10 lat i same kłopoty. Jak mówi nasza nauczycielka, Panna Jasmina, to dlatego, że zawsze jestem w niewłaściwym miejscu i o niewłaściwym czasie.

Ale to nie moja wina! Już niebawem w naszej szkole wielkie wydarzenie: Mecz Stulecia! To idealna okazja, żebym pokazał na co mnie stać! Muszę tylko udowodnić, że jestem lepszy niż ten nowy, Gerard – szkolna gwiazda piłki nożnej.”

Czy “Orzełki” po raz pierwszy w historii wygrają mecz?

Przekonajcie się sami!

PREMIERA: 9 października 2015 r.

Magdalena Pinkwart, Sergiusz Pinkwart, Drakulcio ma kłopoty. Mecz stulecia, Akapit Press, Łódź 2015. ISBN: 9788364379826. 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!