GÓRA

Dobre Miastko. Warzywa w podróży

Nie znajdziecie bardziej pozytywnej i pokrzepiającej serii książek dla dzieci. Dobre Miastko trafiło na półkę moich ulubionych opowieści dla małych czytelników.

Przed Wami drugi tom serii Justyny Bednarek. Znacie już Dobre Miastko? Znacie jego mieszkańców? W pierwszej części Madzia i Krzyś Wiśniewscy wraz z rodzicami przeprowadzili się do Dobrego Miastka. Poznali już pana Alfreda Pączka, piekarza. 

Tym razem dzieci zaprzyjaźnią się z Anią i Józkiem, właścicielami zieleniaka. Zimą zieleniak jest zamknięty, bo młodzi podróżują do egzotycznych krajów. Jednak, kiedy wybierzesz się na ich stragan w innym czasie, znajdziesz tam nie tylko ziemniaki i cebulę, ponieważ zawsze mają coś ciekawego i niespotykanego. 

Pamiętajcie, żeby poznać ciekawą historię nie zawsze trzeba wybrać się w daleką podróż. Czasami wystarczy zapukać do sąsiednich drzwi, bo za każdymi kryje się inna, ciekawa opowieść.

Źródło: Wydawnictwo Zielona Sowa

Szczegółowe informacje

Autor:Justyna Bednarek
Tytuł:Dobre Miastko. Warzywa w podróży
Wydawnictwo:Zielona Sowa
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2021
Ilustracje:Agata Dobkowska
ISBN:978-83-8154-830-4
Strony:64
Seria:Dobre Miastko

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz