GÓRA

Detektyw Wróbel i złamane pióro

Tomasz Samojlik i Adam Wajrak przedstawiają: kryminalne zagadki wielkiego miasta (w wersji ornitologicznej, rzecz jasna). Nowy komiks najfajniejszego duetu przyrodników z Puszczy Białowieskiej. Dzieje się coś podejrzanego, obywatele ptaki! Komiks zostanie wydany pod patronatem Czytam to!

Wróble na mieście ćwierkają, że zrobiło się niebezpiecznie. Ni stąd, ni zowąd z nieba zaczęły spadać ptaki. Kto je atakuje: sokół, wrony, krogulec? Jak w miejskiej dżungli namierzyć winnego? Toż to grubsza sprawa. Sprawa dla prawdziwego detektywa, Detektywa Wróbla. Może i nie ma dużego doświadczenia, ale nie brakuje mu zapału. No i towarzyszy mu ciekawska włochatka Purzysława.

Znakomita zabawa, prześmieszne dialogi, solidna porcja wiedzy przyrodniczej oraz misja, która może zmienić miasto na lepsze! Trzymajcie kciuki za rozwiązanie zagadki!

Detektyw Wróbel to kolejny po trylogii Umarły Las, Nieumarły Las i Zew Padliny komiks Tomasza Samojlika z przyrodniczymi opowieściami i zdjęciami autorstwa Adama Wajraka.

Premiera: 25 stycznia 2023 roku!

Z opisu: Wydawnictwa Agora

Szczegółowe informacje

Autor:Adam Wajrak
Tytuł:Detektyw Wróbel i złamane pióro
Wydawnictwo:Agora dla dzieci
Miejsce:Warszawa
Rok wydania:2023
Ilustracje:Tomasz Samojlik
ISBN:978-83-268-4070-8
Strony:128

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz