GÓRA

Czytam to! Wydanie 16

Czytam to!

Stuknęła nam szesnastka, a wraz z nią thriller, autobiografia mówiona i tom poezji. Robert Kasprzycki czytał w tramwaju i autobusie, rozkoszował się lekturą w zaciszu domowym i rozmyślał podczas spacerów. A było o czym, bo tym razem w Czytam to! wasz ulubiony prowadzący opowiada o:

– debiucie literackim znanej z Archiwum X Gillian Anderson jako o „lżejszym niż zwykle kalibrze”, choć trudno chyba mówić o lekkości w przypadku „thrillera science fiction new age” (przygotujcie się, bo Nadchodzi ogień);

– autobiografii mówionej Jana Andrzeja Kłoczowskiego OP – „dominikanina, psychologa, historyka sztuki, duszy polskiej” – napisanej „pięknym, potoczystym, soczystym, jędrnym, śmiesznym, zabawnym, autoironicznym językiem” (po prostu Kłocz);

– nowym tomie „będącej cały czas na bieżąco z tym co nas otacza” Ewy Lipskiej z „bardzo lipskim pisaniem” w środku (poznajcie lipski kosmos czyli Czytnik linii papilarnych).

Przepis na maj? Pozostańcie w kontakcie z tym co tu i teraz,
ale nie strońcie od wyzwań duchowych i zjawisk paranormalnych.

Na kolejną odsłonę Czytam to! zapraszamy za dwa tygodnie

w czwartek (21 maja), jak zwykle o godz. 14.

„Do zobaczenia” na kanale Wydawnictwa Literackiego.

Obejrzyjcie, udostępnijcie, polubcie!

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!