GÓRA

Czytam to! Wydanie 14.

Czytam to!Saga fantasy, historia oraz powieść to całkiem pokaźny zestaw na trzydaniowy czytelniczy lunch. W czternastym wydaniu Czytam to! Robert Kasprzycki powróci do przeszłości, opowie o swojej ulubionej historycznej książce „ever” i podzieli się pewnym wyzwaniem czytelniczym… W nowym odcinku usłyszycie o:

– prequelu trylogii Gartha Nixa “Clariel” – „ten sam ton, klimat, nastrój i potoczystość frazy”;

– “Świętym szaleństwie” Adama Zamoyskiego – „napisana znakomitym stylem, świetnie, dowcipnie, ironicznie” i z angielskim dystansem;

– wznowieniu “Wahadła Foucaulta” Umberto Eco – „otwarcie nowych drzwi” dla wielbicieli Pana Samochodzika i templariuszy czyli „kawałek porządnej literatury, która wymaga”.
A na deser kilka informacji o majowej premierze nowej książki Eco i jego wizycie w Polsce.

Na kolejną odsłonę CZYTAM TO! zapraszamy 23 kwietnia o godz. 14.00 „Do zobaczenia” na kanale Wydawnictwa Literackiego.
Obejrzyjcie, udostępnijcie, polubcie!

 

Źródło: Wydawnictwo Literackie

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!