GÓRA

Czytam to! Wydanie 12

Czytam to!Tym razem trochę poezji dla ducha, dawka współczesnych manier dla ogłady, a na deser wisienka z pikantną nutką, w iście neapolitańskim stylu. Dwunasty odcinek Czytam to! zdominowały światowe gwiazdy kina, a to za sprawą Liv Tyler w roli “wabika” i Sophie Loren w roli – jak twierdzi Robert Kasprzycki – bardziej pisarki, niż aktorki. Posłuchajcie więc o:

– „rzece rozmaitych tematów” w poezji Piotra Matywieckiego (“Którędy na zawsze);
– „Facebook, twitter youtube – czy tu też trzeba być uprzejmym? No pewnie, że trzeba być uprzejmym” i to nie tylko, dlatego że nakłania do tego Liv Tyler (“Współczesne maniery czyli jak się zachowywać w drodze na szczyt);
– lekko spacyfikowanej autobiografii Sophie Loren, która „pod spodem pulsuje takim włoskim, neapolitańskim charakterkiem” (“Wczoraj, dziś, jutro. Moje życie).

Na kolejną odsłonę CZYTAM TO! zapraszamy 19 marca o godz. 14. „Do zobaczenia” na kanale Wydawnictwa Literackiego.

Obejrzyjcie, udostępnijcie, polubcie!


Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!