GÓRA
Niekrólewska wyprawa

Czytam to poleca Niekrólewską wyprawę!

Czytam to poleca wierszowany debiut młodego pisarza – Krzysztofa Pławeckiego, czyli książkę Niekrólewska wyprawa.

Autor napisał bajkę 16-zgłoskowcem. Taki wierszowany styl pozwala głębiej zanurzyć się w historię głównego bohatera książki – króla Jana.  Władca jest stary, tęgi i uwielbia jedzenie. Na skutek wieści przyniesionych przez mędrca, decyduje się wyruszyć w podróż i odnaleźć tajemniczą księgę.

Książka zawiera liczne ilustracje autorstwa Katarzyny Winkler, które poprzez swój charakter wspaniale komponują się z tekstem.

Co ciekawe, pisarz decydował się samodzielnie nadzorować wszystkie etapy wydawania książki, zaczynając od zrodzenia się pomysłu na tekst, aż do sprzedaży książek (jest to tzw. self-publishing). W tym celu autor zgromadził liczne grono patronów medialnych, co na pewno jest godne uwagi.  

Oprócz książki, autor zdecydował się również na nagranie audiobook’a, którego lektorem został Wojciech Stagenalski. Bajki słucha się znakomicie, co na pewno przypadnie do gustu osobom zabieganym lub po prostu preferującym słuchowiska.  

Więcej informacji dotyczących książki i możliwości kupna znajduje się na www.niekrolewskawyprawa.pl oraz na facebookowym profilu autora, dostępnym pod adresem www.facebook.com/plaweckikrzysztof

Przedsprzedaż książki trwa do 13 października, a w jej ramach każda książka oferowana jest w atrakcyjnej cenie oraz zawiera własnoręczny podpis autora. 

Szczegółowe informacje

Autor:Krzysztof Pławecki
Tytuł:Niekrólewska wyprawa
Wydawca:Krzysztof Pławecki
MiejsceWarszawa
Rok wydania:2018
Ilustracje:Katarzyna Winkler
ISBN:978-83-951902-0-9
Strony:56

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz