GÓRA

Czytam to poleca Elidełko Kowadełko!

Wszystko zaczęło się od czerwonego zeszytu, który dał mi tata. – Jeśli codziennie zapiszesz w nim jedną stronę, będziesz mogła przez półtorej godziny grać w którąś z ulubionych gier – zaproponował. – Szantaż – oburzyłam się i rzuciłam zeszyt w kąt.

Po dwóch dniach odcięcia od sieci, 11-latka, Ela Kowadełko, zwana Elidełkiem, przeprosiła się z czerwonym zeszytem. Zobaczcie, co napisała. Może i wy spróbujecie?

Poznajcie jej rodzinkę, koleżanki, Ulę Bubulę, Dorkę Rolkę. Także kolegów, ale o nich na razie cicho-sza, bo w jednym z nich Elidełko się zakocha nieprzytomnie.

Marta Fox, Elidełko Kowadełko, Akapit Press, Łódź 2018. Ilustracje: Joanna Zagner-Kołat. ISBN: 978-83-65401-01-4. 144 strony.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Komentarze (2)

  • Też, nie zgadniesz jestem rocznik 1982 i właśnie wskrzesiłem bloga Imperium Lektur 2. W wolnej chwili na niego zapraszam. A co do Twego bloga jest uroczy – mój chrześniak rośnie i blog posłuży jako wskaźnik tego, co można mu czytać. Pozdrawiam wiosennie !

    Odpowiedz

Napisz komentarz