GÓRA

Czytam to! odsłona trzecia.

Czytam to!

Pierwszy cykliczny program o książkach produkowany przez Wydawnictwo Literackie przeszedł próbę ognia i okrzepł. Dotarliśmy do trzeciego odcinka, a w nim kilka słów o:

– zapijaczonym duńskim eks-gliniarzu, który „gwałtem, przemocą i siła wdarł się na rynek powieści kryminalnej” (“Wykolejony” Michaela Katza Krefelda);

– niewesołym obrazie amerykańskiego imperium przedstawionym przez Nialla Fergusona w “Kolosie” – książce, która „mogła być całkiem dokładnie przeczytana na Kremlu, na przykład” i powinna zostać przeczytana także w Polsce – jak twierdzi Robert Kasprzycki;

– niebezpieczeństwach czyhających na czytelnika w trakcie lektury “Wszystko, co lśni” Eleanor Catton – „czujesz takie tssss… i książka cię po prostu zasysa”.

Pozwólcie się zassać. Obejrzyjcie nowe wydanie Czytam to!, w którym Robert Kasprzycki recenzuje, chwali, a jeśli trzeba krytykuje. Bywa szyderczy, wylewny, dosadny. Już niebawem kolejna dawka! Czekamy na was na kanale Youtube Wydawnictwa Literackiego 23 października o godz. 14.00.

 

Konkurs Jutro będzie można u mnie wygrać “Kolosa” i “Wszystko, co lśni”!

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!