GÓRA

Czytam to! odcinek 6.

Czytam to!

Zachęcam do oglądania kolejnego odcinka programu Czytam to!

Tym razem Robert Kasprzycki:
– odsłoni „Ciemną stronę” literatury szwedzkiej i odpowie na pytanie: „dlaczego jest więcej pisarzy szwedzkich piszących kryminały, niż wszystkich mieszkańców Skandynawii?”;
– naświetli „piękność języka” i „wnikliwość spojrzenia” Ludwiki Włodek, kobiety w azjatyckim „świecie macho” („Wystarczy przejść przez rzekę”);
– rozkocha was w „Wyręce” Jarosława Mikołajewskiego, która jest „lekka, a zarazem ciężka”, „mądra, a zarazem wcale mądrości nie udaje”.

Robert Kasprzycki krytykuje, ocenia, chwali, szydzi, żartuje, a czasami mówi od serca, tak jak od serca pisze swoje wiersze Jarosław Mikołajewski.

Już niebawem kolejna dawka wiedzy o nowościach!

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!