GÓRA

Czytam to! Odcinek 4. – Hartwig, Tokarczuk, Christensen!

Czytam to!Czytam to! odsłona czwarta czyli pierwszy cykliczny program o książkach produkowany przez Wydawnictwo Literackie, z Robertem Kasprzyckim w roli prowadzącego, a w nim targowe nowości, czyli:

– Julia Hartwig “Dziennik”, tom 2 – „kiedy literatura przemienia się w rodzaj taniego magla, tego typu głos wydaje się głosem niezwykłym, takim, który brzmi jasno i wysoko”;

– “Księgi Jakubowe” czyli w przekonaniku Roberta Kasprzyckiego „całkiem nowa Tokarczuk i całkiem nowe pisanie na temat polskiej literatury, historii literatury i tego czym była Rzeczpospolita w czasach tysiąca narodów”;

– “Półbrat” Christensena, którego „czyta się tak, jakby się piło dobrze zmrożoną norweską wódkę, tak gęstą, że aż oleistą i tak zimną, że po prostu przenikającą do cna”.

Obejrzyjcie nowe wydanie Czytam to!, w którym Robert Kasprzycki recenzuje, chwali, a jeśli trzeba krytykuje. Upijcie się Christensenem, rozsmakujcie w Tokarczuk i poczujcie klasę Julii Hartwig, a przy okazji wstąpcie na Targi Książki w Krakowie (23-26 października) i zdobądźcie podpisy obydwu wymienionych pań.

Już niebawem kolejna dawka wiedzy o nowościach! Czekamy na was na kanale Wydawnictwa Literackiego 6 listopada o godz. 14.00.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!