GÓRA
Jak uratować świat?

Czy świat się kończy?

Czy świat się kończy? Przed jakimi zagrożeniami staje dziś ludzkość? Na te pytania próbuje odpowiedzieć Areta Szpura w Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety. Największym atutem tej książki - którą powinien mieć w domu każdy współczesny człowiek - jest to, że autorka nie poprzestaje na przekazywaniu wzbudzających grozę danych. Przedstawia pomysły i działania, które już teraz należy podjąć, aby chronić naszą planetę. A tę niełatwą misję rozpocząć trzeba od małych kroków, czyli od zmieniania swojego najbliższego otoczenia.

Jak uratować świat? jest skarbnicą wiedzy koniecznej do zdobycia przez współczesnego człowieka, któremu zależy na naszej planecie. Najpierw więc autorka przygląda się problemowi w sensie globalnym, zbiera i przekazuje czytelnikowi informacje o zagrożeniach, przed jakimi stają dziś natura, zwierzęta i ludzkość. Później zaś – metodą małych kroków – objaśnia, co może zrobić pojedynczy człowiek, aby zapobiec katastrofie ekologicznej. Bo ratowanie świata, należy rozpocząć od zmieniania swojego najbliższego otoczenia.

Z książki tej dowiecie się zatem, jak zmniejszać ilość plastiku w naszym najbliższym otoczeniu, jak segregować śmieci i jakie produkty kupować, żeby segregowanie było łatwiejsze. Naukowcy i inni specjaliści oraz zwolennicy życia zgodnego z naturą, pomogą w podejmowaniu mądrych ekologicznie decyzji zakupowych, w ograniczaniu spożywania mięsa i unikaniu pseudoekologicznych pułapek. Jak uratować świat? staje się poradnikiem, do którego sięga się codziennie, aby szybko wyrobić w sobie nawyki, dzięki którym nie tylko żyje się ekologicznie, ale też oszczędza czas i pieniądze. 

Kiedy myśli się o zmianie swoich przyzwyczajeń, o wprowadzaniu proekologicznych działań, pojawiają się obawy, że w ogólnym zabieganiu, trudnym przecież czasie pandemii, nie wystarczy nam wytrwałości, by skutecznie wprowadzać nowe nawyki w życie. Jeśli przeczytacie książkę Arety Szpury, przekonacie się, że to nie jest trudne, a co najważniejsze i najbardziej satysfakcjonujące, te nasze małe kroki, z pozoru niewiele znaczące działania, mogą przyczynić się do uratowania świata. Zatem jeśli chcesz pomóc naszej planecie, zacznij od odmieniania swojego najbliższego otoczenia. A wskazówek, inspiracji poszukaj w Jak uratować świat? Arety Szpury.

Szczegółowe informacje

Autor:Areta Szpura
Tytuł:Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety
Wydawnictwo:W.A.B.
MiejsceWarszawa
Rok wydania:2019
ISBN:978-83-280-6624-3
Strony:304

Czytam To!:

5

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz