GÓRA

Czas poezji, czyli spotkanie z Julią Fiedorczuk i Janem Wagnerem

Kolejny piękny patronat Czytam to! Poezja zagości u mnie na dłużej. O czym napiszę wkrótce. Dziś zapraszam na ważne wydarzenie.

Goethe-Institut w Warszawie zaprasza na Czas poezji, czyli spotkanie z Julią Fiedorczuk i Janem Wagnerem.

19 maja (sobota), godz. 19.00
Biblioteka Goethe-Institut (ul. Chmielna 13A)
Spotkanie z tłumaczeniem symultanicznym. Wstęp wolny
Prowadzenie: Tomasz Ososiński

Julia Fiedorczuk, rocznik 1975, poetka, tłumaczka, krytyczka literacka, m. in. laureatka austriackiej nagrody Huberta Burdy (2005), nominowana do Nagrody Literackiej Nike w 2016 roku. W tym roku nominowana do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategorii książka roku za tom Psalmy oraz do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej.

Jan Wagner, rocznik 1971, niemiecki pisarz, poeta i tłumacz. Uważany za najwybitniejszego poetę z pokolenia czterdziestolatków w Niemczech. Za swoje wiersze otrzymał niemal 40 nagród i wyróżnień, m. in. Nagrodę Targów Lipskich w 2015 oraz w 2017 roku prestiżową nagrodę literacką Georg-Büchner-Preis, obie nagrody w kategorii… proza.

Twórczość poetycką Julii Fiedroczuk i Jana Wagnera łączą wspólne motywy związane z przyrodą i biologią.

Organizator: Goethe-Institut, Frankfurter Buchmesse, przy wsparciu niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Wydarzenie w ramach Warszawskie Targi Książki / Warsaw Book Fair.

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz