GÓRA

Czas na zmiany

Coraz częściej zdarzają mi się sytuacje, że w nadmiarze książek gubi mi się ta, której potrzebuję i albo idę wypożyczyć ją z biblioteki, albo kupuję nową. Do pracy zaadaptowałam stryszek, którego ściany mają mnóstwo skosów, co utrudnia wypełnienie dostępnych przestrzeni regałami. Książki ustawiam więc w stosach na podłodze. Jest ich jednak już tak dużo, że się wzajemnie zasłaniają, doprowadzając do tego, że coraz trudniej jest mi się odnaleźć w panującym tu bałaganie.

W sobotę, kiedy przez dachowe okna wpadło do biura mnóstwo wiosennego już prawie światła, zobaczyłam jak pięknym pomieszczeniem jest mój stryszek. Biel przełamana kolorem drewna, sprawia niesamowite wrażenie. Brakuje tu jedynie jakiegoś ładu i porządnych regałów albo też innych mebli, dzięki którym można byłoby pięknie wyeksponować setki posiadanych przeze mnie książek. Na Westwing.pl znalazłam zdjęcie wspaniale zagospodarowanej ściany z dużym skosem. To coś, czego potrzebuję. Zastanawiam się jednak nad tym, czy zlecić wykonanie regałów na wymiar u stolarza, czy raczej starać się samemu je wypełnić gotowymi półkami, pozostawiając przestrzeń na dodatki i pudełka.

westwing

Mam też miejsce na małą kanapę i stolik. Myślałam o dwuosobowej sofie w jasnym kolorze i literalnych poduszkach, które będę mogła później wykorzystywać do zdjęć z książkami. Przyznam, że z wielką pasją zbieram różne rekwizyty, które mogłyby mi się przydać do przygotowania fotografii umieszczanych w recenzjach.

westwing2Jak choćby to piękne zdjęcie Audrey Hepburn, którą uwielbiam i o której wkrótce opowiem na blogu. Kocham minimalizm, a także biel przełamywaną drewnianymi dodatkami oraz szarością i zielenią. Podobają mi się też miejskie przestrzenie na obrazach i fotografiach. A za najważniejszy element każdego pomieszczenia uznaję książki.

***

W marcu planuję więc zagospodarować swój stryszek. Inspiracji poszukuję na Westwing.pl, szczególnie w ich Magazynie. Skorzystam też z Waszych rad. Byłabym szczęśliwa, gdybyście przesłali mi zdjęcia swoich biblioteczek, zwłaszcza zorganizowanych na ścianach ze skosami. Może też ktoś z Was urządził sobie pokój lub biuro pełne książek na strychu? Czekam na Wasze propozycje na FB i na magda@czytamto.pl

czytamto-poduszki2

Czytam to ułożone z literalnych poduszek wygląda pięknie!

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz