GÓRA

Co w przyszłości…

Jak w każdy poniedziałek, zapowiadam książki, wokół których toczyć będą się dyskusje na moim blogu. Zostało mi jeszcze kilka do przedstawienia z poprzedniego tygodnia. Wkrótce więc o nich opowiem, o czym będę informować na swoim fanpage’u. Zaglądajcie na niego. Czeka tam na was wiele konkursów i ciekawych informacji dotyczących literatury. Dotarły już do mnie – „Nella. Piękno nieoczekiwanego” Kelle Hampton wydawnictwa Rodzinnego oraz „Lekcje francuskiego” Ellen Sussman wydawnictwa Literackiego.

O “Lekcjach francuskiego” wydawca pisze, że to: “żywiołowa opowieść o jednym dniu z życia szóstki młodych ludzi. W paryskiej kawiarni spotykają się lektorzy języka francuskiego – Nico, Chantal, Philippe. Młodzi, piękni, żądni przygód. Przed nimi dzień zajęć i nieprzypadkowo ich uczniami okażą się zagubieni Amerykanie. Pogrążeni w nieszczęściach bohaterowie szybko odzyskują formę: wystarczy spotkać interesującą osobę, dać się porwać, zapomnieć o wszystkim. Ellen Sussman żartobliwie i orzeźwiająco opowiada o przyjemnościach, które może przynieść każdy dzień. To smakowita podróż w głąb miasta i … erotyki. Książka tętni rozkoszą, jaką daje podróż w nieznane, zauroczenie i seks!” Prawda, że interesujące?

Inne opinie o książce:

Książka znalazła się na liście bestsellerów magazynów „The New York Times”, „The San Francisco Chronicle”, „Indie Bound”.

Uczta dla fanów “Seksu w wielkim mieście” i “O północy w Paryżu”. Prawa do ekranizacji powieści wykupili już Bob Shaye i Michael Lynne.

“Dwójka Amerykanów i Amerykanka odkrywają Paryż u boku atrakcyjnych nauczycieli języka francuskiego i zostają przyłapani, w drugiej powieści Ellen Sussman, na jednym, pełnym pożądania dniu… Autorka opowiada o wydarzeniach ze świeżością. Dzięki świetnej obsadzie drugoplanowej i nieoczekiwanym wglądom w przeszłość bohaterów, pisarka wychwytuje tajemniczość, która towarzyszy malowniczym spacerom i porywom namiętności”.
Publishers Weekly

“Ostre, pełne erotyki i nieoczekiwanych zwrotów historie trzech młodych nauczycieli języka francuskiego. Josie i Nico, Riley i Philippe, Jeremy i Chantal – to nie postaci z powieści „chick-lit” czy z hollywoodzkiego filmu. Przypadkowe spotkanie w zwykły dzień stanie się dla nich początkiem ważnych życiowych zmian”.
Shelf Awareness

“Lekcje francuskiego subtelnie przenoszą czytelników do serca Paryża i jego mieszkańców. Powieść przypomina jak wspaniale zmienia się nasze życie dzięki podróżom”.
Booklist

“Zmysłowy wypad do miasta miłości”.
Kirkus

Warto także zwrócić uwagę na książkę “Nella. Piękno nieoczekiwanego” Kelle Hampton. Wydawnictwo Rodzinne przedstawia ją jako: “niezwykłą opowieść o miłości, nadziei i pokonywaniu życiowych przeszkód. Jest zapisem emocji, przemyśleń i procesu dojrzewania Autorki podczas pierwszego roku życia z córeczką, która urodziła się z zespołem Downa. Książka powstała w oparciu o blog http://www.kellehampton.com, który przyciągnął rzeszę czytelników z całego świata (zanotowano blisko 3 miliony odwiedzin). Wspomnienia Kelle to wspaniale napisana książka o pełni życia, rozwoju osobistym, akceptacji tego, co niedoskonałe. Autorka uświadamia nam, że wielka miłość może dać szczęście i radość życia w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji”.

Zachęcam do oglądania filmiku autorki i zaglądania na jej bloga. Znajdziecie na nim przepiękne zdjęcia, dzięki którym poznacie jej rodzinę i przede wszystkim tytułową bohaterkę książki:

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz