GÓRA
Kosmiczne Święta

Bycie razem jest kosmiczne!

Wydawnictwo Zakamarki kolejny już raz wydaje świąteczną opowieść, która doskonale sprawdzi się, kiedy dzieci czekają na Boże Narodzenie. Kosmiczne święta są opowieścią składającą się z 24 rozdziałów, które można czytać w każdy grudniowy wieczór. Pięknie wydana książka, będzie też doskonałym prezentem, który pokaże, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu z najbliższymi, nie tylko w święta.

Ingelin Angerborn napisała piękną opowieść o magii oczekiwania na święta i o wartości spędzania czasu z najbliższymi. Rutka, przygotowując się do świąt, skrycie marzyła o posiadaniu prawdziwego przyjaciela. Szybko to marzenie się spełniło, bo ze statku kosmicznego wypadł Kosma, który ziemski okres przedświąteczny spędził w rodzinie dziewczynki. Dzięki tej przygodzie mali czytelnicy mogą dowiedzieć się, jak wyglądają przygotowania do świąt w Szwecji, ale też jak ważne jest to, by w tym szczególnym czasie być razem z najbliższymi.

 

Przygotowania do świąt z dobrą książką

Wspaniale, że powstają takie książki jak Kosmiczne święta. Nie dość, że znaleźć można w nich piękne, wzruszające opowieści świąteczne, to jeszcze motywują one do tego, by czytać je niespiesznie oraz kojarzyć przygotowanie do świąt z czytaniem. Ingelin Angerborn w każdym z napisanych przez siebie, dwudziestu czterech rozdziałów, przypomina, jak ważne jest dobre przygotowanie do Bożego Narodzenia. Ale też, jak silnie takie przygotowania łączą rodzinę. Ani w święta, ani w czasie ich trwania nikt nie powinien być daleko od najbliższych. Takie jest główne przesłanie tej opowieści.

 

Każde dziecko powinno znaleźć książkę pod choinką

Kosmiczne święta są też pięknie wydane. Płócienny bok, twarda oprawa i ilustracje Pera Gustavssona sprawiają, że książka ta będzie wspaniałym prezentem świątecznym. Warto jednak kupić ją przed świętami, na przykład jako prezent mikołajkowy, żeby można było się nią delektować przez cały grudzień.

Jeśli więc chcecie, by dzieci dobrze przygotowały się do świąt i uświadomiły sobie, jak wspaniale jest być z rodziną, nie tylko w Boże Narodzenie, koniecznie sięgnijcie po Kosmiczne święta. Ta książka bawi, wzrusza i pozwala zrozumieć to, co najważniejsze.

Szczegółowe informacje

Autor:Ingelin Angerborn
Tytuł:Kosmiczne Święta
Tytuł oryginalny:En klurig jul
Wydawnictwo:Zakamarki
Miejsce:Poznań
Rok wydania:2018
Ilustracje:Per Gustavsson
Tłumaczenie:Marta Wallin
ISBN:978-83-7776-172-4
Strony:100

Czytam To!:

0

dziennikarka, promotorka literatury, specjalistka ds. promocji i informacji w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Absolwentka filologii polskiej o specjalizacji edukacja medialna. Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Pracuje z młodzieżą, pisze i realizuje projekty na potrzeby instytucji kultury. Organizuje spotkania czytelnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzi spotkania autorskie i audycję o książkach w grodziskim radiu Bogoria. Jest twórczynią serwisu o literaturze Czytam to!

Napisz komentarz